У 2007 р. в Україні розпочато виконання Проекту Організації ООН з промислового розвитку (ЮНІДО) “Започаткування та функціонування Національної програми з більш чистого виробництва в Україні”. Метою проекту є підвищення конкурентоспроможності та продуктивності промисловості України, сприяння її росту і зменшення при цьому шкоди для навколишнього середовища. При цьому головна увага приділяється впровадженню відповідних заходів у виробництво та створенню в Україні постійно діючої системи щодо подальшого розповсюдження Програми з більш чистого виробництва.
У рамках виконання проекту міжнародними експертами ЮНІДО з Австрії та Словенії проводилися навчальні тренінг-семінари для національних експертів. Національні експерти прослухали теоретичний курс навчання та почали впровадження Проекту на восьми підприємствах промисловості та сільського господарства – учасниках пілотних проектів.
26 листопада 2008 р. в нашому університеті у зв'язку із завершенням першого етапу впровадження проекту ЮНІДО пройшла Міжнародна науково-практична конференція “Проект ЮНІДО з більш чистого виробництва. Досвід впровадження в Україні”. Мета конференції – ознайомлення підприємств України з результатами виконання пілотних проектів із впровадження більш чистого виробництва на ряді підприємств України. У конференції взяли участь менеджер проектів з більш чистого виробництва ЮНІДО П.Швагер, міжнародний експерт ЮНІДО М.Лесняк, представники міністерств економіки, промислової політики, охорони навколишнього середовища, аграрної політики, відповідальні працівники районних державних адміністрацій у м. Києві, а також керівники майже 100 промислових підприємств і компаній України.
До початку конференції відбулась зустріч ректора НТУУ “КПІ” М.З. Згуровського з менеджером проекту ЮНІДО, керівником впровадження програми “Започаткування та функціонування в Україні Національної програми з більш чистого виробництва в Україні” П. Швагер. Під час бесіди пані П.Швагер дала високу оцінку роботі підприємств України, які були залучені до виконання пілотних проектів, зокрема використання енерго- і ресурсозберігаючих технологій при виробництві біогазу, скла, у агропромисловій галузі. Вона також підкреслила, що новітні технології слід не тільки розробляти, але й адаптувати закордонні розробки до умов України.
У свою чергу ректор М. Згуровський розповів про те, яка велика увага приділяється в НТУУ “КПІ” питанням збереження ресурсів під час навчання студентів різних факультетів. Розробляються нові навчальні плани і програми, проводяться спеціальні семінари, круглі столи тощо.
З доповідями на конференції виступили представник Міністерства охорони навколишнього природного середовища С.А. Нігородова (“Україна назустріч вимогам міжнародних угод щодо захисту навколишнього природного середовища”), проф. М.Д. Гомеля (“Стан охорони навколишнього природного середовища в Україні”), директор ІЕЕ проф. А.В.Праховник (“Енергозбереження – сучасний стан та перспективи”), пані Петра Швагер (“Розповсюдження у світі концепції «Більш чистого виробництва» – досвід ЮНІДО”). Із загальною характеристикою проекту «Більш чисте виробництво 2007/2008 рр. в Україні» виступив директор Центру чистих технологій НТУУ “КПІ” В.М. Павшук. Представники підприємств виступили з презентаційними доповідями за результатами впровадження демонстраційних пілотних проектів з більш чистого виробництва у 2007/2008 рр.
У цілому конференція продемонструвала необхідність широкомасштабного впровадження проекту з більш чистого виробництва на підприємствах України.