КПІ імені Ігоря Сікорського реалізує міжнародний проект з підвищення спроможності місцевих громад

Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" у партнерстві з Познанською Політехнікою (Польща) розпочав реалізацію масштабного міжнародного проекту під назвою «Підвищення спроможності місцевих громад протидії кризовим ситуаціям». Проект фінансується Програмою НАТО "Наука заради миру та безпеки" ( SPS G6119) і має на меті посилення стійкості місцевих громад України та Польщі до кризових викликів.

Модель ефективного управління відходами війни формують на ФММ

Екологічні злочини, які вчиняють російські війська, завдають непоправної шкоди довкіллю. Природні ресурси страждають від бомбардувань та мінувань територій, будівництва фортифікаційних споруд, руйнування будівель. За даними КОВА, на початок 2024 р. на території Київської області пошкоджено понад 28,8 тисячі об'єктів. Серед них – майже 26 тисяч приватних та багатоповерхових будинків. Потрібно не просто позбутися цього сміття, а застосувати екологічний принцип до утилізації. Сортувати, переробляти та повторно використовувати матеріал.

Олексій Кагляк. Є робота для… алмазів

Як народжуються ідеї з розробки нової технології та інструменту? Це запитання виникає, коли знайомишся з матеріалами фундаментальних і прикладних досліджень, які здійснюються одночасно із проведенням навчального процесу на базі двох кафедр Навчально-наукового інституту матеріалознавства і зварювання імені Є.О. Патона (НН ІМЗ) КПІ ім. Ігоря Сікорського – на кафедрі фізичного матеріалознавства та термічної обробки (ФМТО) і кафедрі лазерної техніки та фізико-технічних технологій (ЛТФТ).

Не відводь очей. Дивись. Пам'ятай...

Ми всі є свідками трагічної історії, яка твориться на наших очах. За право бути вільними та самостійними сплачуємо високу ціну. І наше спільне завдання – зберегти історичну правду, передати наступним поколінням задокументовані свідчення як про жахи війни, так і, водночас, про уроки мужності й єдності, згуртованості й ініціативності, які демонстрували мешканці Київщини, щоб не допустити ворога в столицю.

🎥 Креативні та компетентні інженери на вимогу сучасного ринку праці. Проєкт «Реновація освіти в галузі літакобудування»

Навчально-науковий механіко-машинобудівний інститут (НН ММІ) КПІ ім.Ігоря Сікорського успішно завершив участь у проєкті «Реновація освіти в галузі літакобудування» (uCAREER) і показав високі результати у створенні інноваційних, орієнтованих на роботодавця, сертифікованих освітніх програм для підготовки креативних і компетентних випускників-інженерів на вимогу ринку праці.

Міжнародні семінари з міждисциплінарної проблематики та сталого розвитку

У липні 2024 року завершилася реалізація спільного міжнародного європейського проєкту, у межах якого було проведено 8 семінарів "Науковці зустрічаються з науковцями. Розмови за кавою по середах" (англ. Seminar Series titled "Scientists Meet Scientists. Wednesday Coffee Talks"), присвячених здебільшого проблемам мультидисциплінарності соціально-економічного, еколого-кліматичного зрізів і цифровізації суспільства. Проєкт стартував у жовтні 2023 року і КПІ ім. Ігоря Сікорського брав у ньому активну участь. Фахівці нашого університету представляли економічний вимір сталого розвитку.

Шість проєктів від учасників Літньої школи «Формування міського середовища для завтрашнього дня»

На початку липня 2024 року в "розумному укритті" Науково-технічної бібліотеки ім. Г.І. Денисенка КПІ ім. Ігоря Сікорського відбулася Літня школа "Формування міського середовища для завтрашнього дня".

У КПІ відкрито перше в Україні "розумне укриття"

"Унікальне" та "перше в Україні" – такі визначення найчастіше лунали 25 січня від учасників відкриття в університетській Науково-технічній бібліотеці ім. Г.І.Денисенка багатофункціонального укриття smart shelter CLUST SPACE для студентів, викладачів і співробітників КПІ.

Підписка на Проект