"Синергія науки та практики" – це девіз Інституту наукових досліджень з цивільного захисту Національного університету цивільного захисту України (ІНДЦЗ НУЦЗ України), з яким 5 березня КПІ ім. Ігоря Сікорського уклав меморандум про наукову співпрацю. Документ з боку Київської політехніки  підписав проректор з наукової роботи професор Сергій Стіренко, з боку ІНДЦЗ НУЦЗ України – т.в.о. його начальника професор Роман Пономаренко.

📰

Інститут наукових досліджень цивільного захисту Національного університету цивільного захисту України є територіально відокремленим структурним підрозділом університету з окремими правами юридичної особи. Метою його діяльності є проведення науково-технічної та науково-дослідної  діяльності у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки для системи ДСНС. Це дуже молода структура – її створено в листопаді минулого року на базі реорганізованого Інституту державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту шляхом приєднання до Національного університету цивільного захисту України.

Підписанню меморандуму передувало обговорення можливих напрямів співпраці в науково-дослідній сфері та в роботах зі створення нової техніки відповідного призначення, спільної участі в інноваційних проєктах, насамперед у галузі забезпечення  гуманітарного розмінування та деяких інших. Крім того, під час розмови учасники зустрічі, серед яких була й проректорка КПІ з навчальної роботи Тетяна Желяскова, порушували також питання організації студентської практики на базі ІНДЦЗ НУЦЗ України та започаткування проєктів внутрішньої мобільності для студентів КПІ ім. Ігоря Сікорського й Національного університету цивільного захисту України – ІНДЦЗ як підрозділ цього університету може стати гарним містком для організації та підтримки освітніх контактів між двома ЗВО.

"Враховуючи стратегічні напрями діяльності Інституту, одним із найбільш перспективних для співпраці є забезпечення підрозділів протимінної діяльності та розмінування. У системі ДСНС є Департамент протимінної діяльності, який займається пошуком небезпечних предметів під землею, під водою і на поверхні, в тому числі й із застосуванням БПЛА. Тому більший акцент буде на цьому напрямі, адже нині це для нашої держави проблема номер один, – прокоментував підсумки розмови Роман Пономаренко. – Проте, звісно, напрями нашої діяльності ширші: це цивільна безпека, пожежна безпека,  техногенна безпека, реагування на надзвичайні ситуації, забезпечення підрозділів матеріально-технічними засобами – це пожежна техніка, пожежне оснащення тощо. Це також випробування на міцність, випробування на стійкість, на поширення полум'я, це дослідження з використанням спеціального обладнання верифікованими методами та інше. І ефективна співпраця може бути, ясна річ, і  в цих сферах".

Про те, чим ще може бути цікавою для КПІ співпраця з ІНДЦЗ, розповів Сергій Стіренко: "Під час нашої зустрічі ми, серед іншого, говорили, що синергія між нашими університетами може бути досить потужною завдяки тому, що в них є такі технічні засоби та пристрої, яких ми не маємо, і, навпаки, – ми маємо лабораторії та центри колективного користування науковим обладнанням, яких немає в них. Окрім того, вони мають облаштований спеціальними пристроями випробувальний полігон, на якому зможемо проводити випробування наших розробок зі зніманням телеметричних даних і ми. Ми також плануємо разом робити заявки на участь у грантових  проєктах. Така військово-цивільна кооперація, з моєї точки зору, буде ефективною".

Розподіл обов'язків у межах участі в спільних наукових дослідженнях, програмах, розробках і при підготовці певних міжнародних проєктів може, за необхідності, визначатися окремими угодами за конкретними  напрямами – це передбачено меморандумом. Ну і, звісно, учасники меморандуму планують спільно організовувати і проводити різноманітні наукові заходи (семінари, тренінги, майстер-класи тощо) з метою популяризації наукової та інноваційної діяльності за відповідними напрямами.

"Наша країна переживає часи, коли всім слід об'єднувати зусилля, щоб протистояти тим загрозам, які стоять перед нами, – розповів про своє бачення співпраці заступник начальника ІНДЦЗ з наукової роботи Сергій Огурцов. – Відповідно, такий потужний заклад вищої освіти, як КПІ, може нам допомогти у науковому забезпеченні при розробці тактики використання, обслуговування, модернізації комплексів, які у великих кількостях у межах гуманітарної та іншої допомоги до нас надходять".

Дмитро Стефанович

У КПІ ім. Ігоря Сікорського — новий партнер у сфері науки: Інститут наукових досліджень з цивільного захисту Національного університету цивільного захисту України (ІНДЦЗ НУЦЗУ).

Основний акцент майбутньої співпраці на інноватиці, розробленні й реалізації нових проєктів, наукових дослідженнях, освітніх програмах, а також важливих ініціативах:

📌 грантові програми (подання спільних заявок для участі на фінансування в Україні й за кордоном);

📌 внутрішня мобільність (обмін студентами та фахівцями у межах спільних освітніх програм, зокрема з хімічних технологій і технологій захисту довкілля);

📌 обмін обладнанням між центрами колективного користування установ (наприклад, пожежно-випробувальний полігон ІНДЦЗ НУЦЗУ є базою сучасних лабораторій, які будуть вкрай корисними для наших студентів);

📌 стажування та практика для представників Київської політехніки та ІНДЦЗ НУЦЗУ.

Дата події

Бібліотечка газети «Київський політехнік»

Бібліотечка газети «Київський політехнік» надає читачам доступ до книжкових видань, підготовлених співробітниками редакції та дописувачами газети. Деякі з них вже вийшли друком на папері, інші поки що можна прочитати лише в електронному варіанті. Це книжки з історії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», біографії великих науковців, збірки публікацій газети різних років з різноманітної тематики тощо. Редакція газети планує час від часу поповнювати бібліотечку. Про нові надходження ми повідомлятимемо в газеті та на її Інтернет-сторінках.