Як використовувати з користю сучасні нейротехнології, створювати великі мовні моделі, а також нові формати інформаційного контенту та застосовувати штучний інтелект (або, як тепер частіше кажуть, ШІ) для розв'язання практичних завдань?
🚀
Обговоренню цих проблем було присвячено засідання під час Другої літньої школи "Штучний інтелект 2024: сьогодення і майбутнє", яку організували викладачі та Студентська рада факультету інформатики та обчислювальної техніки (ФІОТ). Захід проходив упродовж чотирьох серпневих днів і зібрав майже 200 учасників. До школи долучилися не лише студенти КПІ ім. Ігоря Сікорського, але й здобувачі освіти з інших закладів вищої освіти та абітурієнти. Майбутні інженери та дослідники ділилися досвідом, висували креативні ідеї, "прокачували" свої навички внутрішньої та зовнішньої комунікації у сфері генеративного штучного інтелекту – одного з перспективних напрямів, який нині застосовується мало не у кожній галузі науки та економіки.
"Це вже друга літня школа на факультеті інформатики та обчислювальної техніки, присвячена сучасним досягненням ШІ, формуванню цілісного розуміння напряму AI/GenAI та його популяризації і розвитку в КПІ", – наголосив у розмові з кореспондентами "Київського політехніка" один з організаторів форуму – доцент кафедри інформаційних систем і технологій ФІОТ Володимир Олійник.
Програма школи включала лекції, воркшопи, доповіді, приклади практичного застосування GenAI для розв'язання реальних задач у галузі штучного інтелекту.
Своїми знаннями й досвідом, баченням та ідеями поділились викладачі факультету, студенти й випускники, запрошені експерти з провідних компаній, таких як, приміром, "Zvook", "DataRoot Labs", "Samsung R&D Institute Ukraine", "Sigma Software", "Anima", "a-Gnostics", "Skylum Software" та інших. Отже, судячи з переліку відомих компаній у галузі інформаційних систем, сьогодення та майбутнє у сфері розвитку штучного інтелекту – у надійних руках.
У планах організаторів заходу – проведення на базі ФІОТ щорічних шкіл для удосконалення досвіду і знань у сфері ШІ – невіддільної частини майбутнього у науці та інженерії для розв'язання практичних задач.
У КПІ триває літня школа «Штучний інтелект 2024: сьогодення і майбутнє». Це вже друга літня школа на факультеті інформатики та обчислювальної техніки, присвячена сучасним досягненням ШІ, формуванню цілісного розуміння напряму AI/GenAI та його популяризації і розвитку в КПІ.
Програма школи включає лекції, воркшопи, доповіді, практичні кейси із застосування GenAI для розв’язання реальних задач.
Своїми знаннями й досвідом, баченням та ідеями ділитимуться круті спікери заходу: викладачі факультету, студенти й випускники, запрошені експерти світових провідних компаній, як-от Zvook, DataRoot Labs, Samsung R&D Institute Ukraine, Sigma Software, Anima, a-Gnostics, Skylum Software.
Школа проходить у хабі ФІОТ.