Упродовж майже усього жовтня небайдужі до спорту студенти виборювали першість у  змаганнях з шести спортивних дисциплін у межах Спартакіади КПІ.  Це була вже друга після довгої перерви через пандемію COVID-19 і початок повномасштабної війни університетська Спартакіада.

Цього року вона стала значно велелюднішою, ніж торішня.  За інформацією профкому студентів КПІ, який взяв на себе організацію цих змагань, участь у них загалом взяли понад 500 студентів з усіх факультетів та інститутів університету. За чемпіонські титули спортсмени змагалися в шахах, стрітболі, настільному тенісі, боулінгу,  волейболі та мініфутболі.

🎉

"Цифра учасників від факультетів абсолютно корелюється з тим, на яких з них студенти вийшли на змішане навчання. Там, де їх  більше, там і учасників змагань більше,  – поділився своїми спостереженнями після завершення Спартакіади голова профкому студентів Ігор Степанюк. –  Я вважаю, що рівень цьогорічної Спартакіади вищий ніж минулого року. Важливо, що люди долучаються до спорту. Навіть в умовах дистанційного навчання, навіть попри зайнятість студентів, багато з яких працюють, навіть під час атестації, вони знаходили можливості і час для участі в змаганнях, бо їм це цікаво та важливо".

Команди-учасники оцінювалися за такою системою: за перше місце у виді Спартакіади факультет отримував 30 очок, за друге  – 25, за третє – 22, за четверте – 20, за п'яте  – 19 і так далі.

Розпочалася Спартакіада з шахового турніру, який проходив у смарт-шелтері Науково-технічної бібліотеки університету 30 вересня (до речі, у Всеукраїнський день бібліотек). Турнір цей став одразу рекордним, оскільки зібрав найбільшу кількість учасників, які до того виходили на внутрішньоуніверситетські змагання: за шахівниці сіли 75 хлопців і 16 дівчат з усіх, окрім ФЛ, факультетів та інститутів. Командну першість виграла збірна ФПМ, срібло здобула команда ІАТЕ, третє місце вибороли шахісти РТФ.

kpi images

Потім були турнір зі стрітболу, участь у якому взяли 10 команд, а переможцями стали команди "Who let the dogs out" (1 місце, ІТС), "Живчик" (2 місце, ІСЗЗІ), "Фізтех" (3 місце, ФТІ) та турнір з настільного тенісу (проводився вперше), перемогу в якому святкували команди ФЕЛ (перші), ІТС (другі) та ФТІ (треті), а загалом участь брали 19 команд.

На змагання з боулінгу, що проходили на базі ТРЦ "Космополіт", вийшли 13 команд, а їхніми переможцями стали "Мамонт_190" (1 місце, ІСЗЗІ). "Пробулери" (2 місце, ФЕА), "Титани" (3 місце, ІТС).

У волейболі силами мірялися 19 команд, перше місце виборола команда ІСЗЗІ, друге – "Форсаж" (ПБФ), третє – "Шалені капібари" (ММІ).

kpi images

Фінал турніру з мініфутболу відбувся у день закриття Спартакіади 25 жовтня. Матчі  проходили на Малому спортивному ядрі. Фінальна гра турніру, участь у якому взяли 19 команд, була настільки  гарячою, що гравці та вболівальники не помічали осінньої холоднечі. Під гудки футбольних дудок, бурхливі хвилі вигуків і аплодисментів глядачів перемогу у запеклій боротьбі в команди ІТС "П'янству бій" буквально вирвали футболісти команди ІСЗЗІ. Бронза  мініфутбольного турніру дісталася також ІСЗЗІ – гравцям  другої команди цього Інституту.

Отож і на першу сходинку загальної турнірної таблиці Спартакіади КПІ другий рік поспіль вийшла збірна команда  ІСЗЗІ. Друге місце з невеличким відривом в очках посів НН ІТС. А третє за кількістю очок здобула команда НН ІАТ, яка, попри те, що не виборола жодного призового місця в окремих дисциплінах, виступала настільки  злагоджено і стабільно, що обійшла решту команд, які проявили себе лише в окремих видах.

kpi images

Одразу після завершення мініфутбольного турніру розпочалася церемонія нагородження переможців Спартакіади. Відкрив її ректор університету Анатолій Мельниченко. "Шановні студенти, шановні колеги! Передусім хочу висловити вам вдячність за те, що ви почали відновлювати масовий студентський спорт. Дякую вам, що ви берете участь у цьому русі, – звернувся він  до учасників змагань. – Справді, університет – це не тільки знання, ще й підготовка людей сильних духом і сильних тілом. Присутні тут студенти, ті, хто брав участь у змаганнях з різних  видів спорту, є всебічно, гармонійно, фізично і духовно розвинутими людьми. Приємно те, що цього року в Спартакіаді взяли участь представники усіх факультетів та інститутів. Це значить, що ми потроху будемо рухатися до нарощування нашого спортивного потенціалу. Звичайно, війна змушує нас проводити все у трохи згорненому форматі, але я переконаний, що після перемоги  наше спортивне життя буде ще яскравішим!".

Однією з цікавинок Спартакіади став вибір найкреативнішої назви команди з мініфутболу. За звання найвигадливішого з цієї точки зору факультету також точилася безкомпромісна боротьба. Перемогу в ній здобув ФБТ, команда якого називалася "Кіс кіс чік чік цьом цьом аааа" (назва дійсно цікава, але, все ж таки, погодьтеся, не найзручніша для коментаторів).  Між іншим,  під час обрання найцікавішої назви було оголошено збір коштів на придбання двох станцій РЕБ для підрозділу, в якому служить син одного з працівників університету, і приніс цей збір понад 10,5 тисяч гривень!

Окремо варто згадати про призовий фонд Спартакіади. За словами Ігоря Степанюка, було два джерела його формування. Першим став профком студентів, який придбав медалі і кубки на 4 тис. грн, причому самих лише медалей було 100! Крім того, профком надав три призи для факультетів-переможців: стікер-паки, м'ячі та десять футболок. Другим джерелом був "FoodBank Ukraine" – перший "банк їжі" в Україні: він забезпечив переможців  цукерками та чіпсами. Цей некомерційний фонд  – давній і постійний партнер профкому. "Він завжди допомагає нам з продукцією для наших заходів, а ми, в свою чергу, допомагаємо їм збирати продуктові набори для постраждалих від війни цивільних людей та інше", –  розповів голова студентського профкому.  

Спартакіада завершилася. Що ж далі? А далі профком планує організовувати змагання з окремих видів спорту як просто неба, так і в закритих приміщеннях, участь у яких зможуть брати не лише студенти, але й співробітники університету. І щоб перемогти в них, потрібно буде добряче тренуватися. Тож можна сподіватися, що спортивним у КПІ буде не лише жовтень.

Дмитро Стефанович

Запекла боротьба за звання найспортивнішого факультету й інституту Київської політехніки добігла кінця. Понад тиждень учасники змагання змагалися за бали в різних спортивних дисциплінах. Кожен бал у фіналі багато важив, адже команда, що набирала найбільшу кількість балів після всіх турнірів, отримувала кубок переможця й додаткові плюшки — сертифікати на стікерпаки, футболки з мерчами й спортивний інвентар.

Цього року програма спартакіади стала ще насиченішою: шахи, настільний теніс, футбол, стрітбол, волейбол, боулінг. Над оновленням програми вже другий рік поспіль працював Профком студентів університету.

Результати Спартакіади 2024

🥇 Інститут спеціального зв’язку та захисту інформації (ІСЗЗІ)
🥈 Навчально-науковий інститут телекомунікаційних систем (НН ІТС)
🥉 Навчально-науковий інститут аерокосмічних технологій (НН ІАТ)

Переможці у видах спорту

♟ Факультет прикладної математики (ФПМ)
🏓 Факультет електроніки (ФЕЛ)
⚽️ Інститут спеціального зв’язку та захисту інформації (ІСЗЗІ)
🏀 Навчально-науковий інститут телекомунікаційних систем (НН ІТС)
🏐 Інститут спеціального зв’язку та захисту інформації (ІСЗЗІ)
🎳 Інститут спеціального зв’язку та захисту інформації (ІСЗЗІ)

Вітаємо наших переможців!

«Якщо порівняти з минулим роком, рівень організації спартакіади та її учасників значно виріс. Нині в цих непростих умовах, коли студенти і вчаться, і працюють, вони встигають ще приходити на спорт, бо їм цікаво, вони цим горять, для них це важливо. Якщо це важливо для них — це важливо й для нас! Такі заходи та згуртованість нашого КПІшного ком’юніті навколо спартакіади вкотре доводять, що КПІ є одним із найспортивніших ЗВО Києва», — Ігор Степанюк, голова Профкому студентів КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Як відбувалися змагання під час Спартакіади КПІ ім. Ігоря Сікорського 2024 можна переглянути у відео.

Дата події