На базі Навчально-наукового інституту матеріалознавства та зварювання імені Є.О. Патона КПІ ім. Ігоря Сікорського вже багато років активно працюють секції "Матеріали та адитивні технології" і "Прикладна механіка та машинобудування", що входять до відділення Інженерії та матеріалознавства Київської МАН.

Керівниками секцій є досвідчені науково-педагогічні працівники професор Анатолій Мініцький та доцент Михайло Блощицин. Вони опікуються підготовкою талановитої учнівської молоді з різних навчальних закладів міста Києва.

💥

До складу кожної секції входить до 30 учнів, які мають змогу проводити свої наукові дослідження та знайомитися з новими досягненнями в галузі матеріалознавства й машинобудування на базі НН ІМЗ ім. Є.О. Патона. За час роботи секцій їхні учасники неодноразово ставали призерами різних конкурсів: III етапу Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт МАН, "Майбутнє України", "InvertorUA", а також міжнародних конкурсів "INOVA", "INTARG", "GENIUS OLIMPIAD" тощо.

Звісно, у межах роботи секції відбуваються різноманітні заходи, що сприяють зацікавленості учнів та заохочують їх до наукової роботи. До речі, робота не припиняється і під час канікул. Так, відповідно до плану роботи КЗПО "Київська Мала академія наук учнівської молоді" на 2023-2024 навчальний рік, з метою популяризації технічних наук серед учнівської молоді міста Києва та активного залучення школярів до пошуково-дослідницької роботи у червні 2024 року на базі КПІ працювала Літня науково-профільна школа відділення Інженерії та матеріалознавства Київської МАН (у змішаному форматі). На навчання зареєструвалися 134 учні. Згідно з програмою проводились практичні заняття на базі навчально-наукових лабораторій КПІ ім. Ігоря Сікорського за напрямами роботи секцій відділення Інженерії та матеріалознавства, яке очолює Станіслава Ігнатова. На додачу, на всіх практичних заняттях слухачі знайомилися з науковими розробками КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Зокрема, на кафедрі фізичного матеріалознавства та термічної обробки провели майстер-клас з отримання тонких плівок та покриттів і визначення їх товщини за допомогою інтерферометра. Учні мали змогу побачити процес магнетронного розпорошення та виміряти товщину тонкої металевої плівки, осадженої на кремнієву підкладинку. Також вони ознайомилися з сучасними лабораторіями рентгеноструктурного аналізу Rigaku і мас-спектрометрії, оптичної та електронної мікроскопії Центру колективного користування науковим обладнанням "Матеріалознавство тугоплавких сполук та композитів" КПІ ім. Ігоря Сікорського.

У роботі літньої школи взяли участь викладачі різних факультетів та інститутів КПІ ім. Ігоря Сікорського та керівники інших секцій: Олег Козленко, Людмила Булигіна, Тетяна Соловйова, Віталій Побігайло, Сергій Струтинський, Дмитро Джулій, Дмитро Красновид, Олександр Плівак, Ольга Мусієнко, Віктор Тимошенко, Олексій Іщенко, Віктор Коваль, Володимир Турик, Олександр Галецький, Іван Лук'яненко, Ольга Холявік, Антон Лавріненков, Олексій Кагляк, Антон Коцюбайло, Юрій Пепа, Олександр Охрименко.

Також викладачі Навчально-наукового інституту матеріалознавства та зварювання імені Є.О. Патона активно співпрацюють з Національним центром "Мала академія наук України" та МАН Київської області. Наприкінці вересня доцентка кафедри високотемпературних матеріалів та порошкової металургії Тетяна Соловйова та асистент цієї кафедри Сергій Тесля працювали у складі журі з відбору проєктів Київської МАН та наукових робіт МАН Київської області для другого етапу конкурсу молодіжних науково-технічних проєктів  "InventorUA".

А вже у жовтні для учнів 8-11 класів розпочато новий цикл лекцій: "Дивовижний світ матеріалів та технологій". Під час лекційного курсу учні дізнаються про створення та використання нових матеріалів і технологій, почують про секрети створення нових металів, біоматеріалів, композитів та їх практичне використання. Тож 8 жовтня на настановній сесії МАН Тетяна Соловйова прочитала для старшокласників загальноосвітніх закладів Київської області лекцію на тему: "Форми організації та механізми управління науково-дослідницькою діяльністю учнів в інтеграції з науковими установами", розкривши важливі аспекти того, як поєднання зусиль школи та науки відкриває нові можливості для дослідників-початківців. Особливу увагу було приділено матеріалознавству – ключовій галузі, що є основою інновацій майбутнього. "Ми щиро віримо, що ці знання допоможуть учням визначитися з вибором професії, що є надзвичайно важливим кроком до їхнього успішного майбутнього", – вважають наставники.

"Ми пишаємося нашими викладачами, які допомагають юним науковцям крок за кроком наближатися до нових відкриттів та досягнень. Фахова підтримка молоді надзвичайно важлива для розвитку інновацій та майбутнього науки в Україні", – відзначає роботу своїх колег директор НН ІМЗ ім. Є.О.Патона професор Ігор Владимирський.

Анатолій Мініцький,
голова вченої ради
НН ІМЗ ім. Є.О.Патона

Дата події