19-20 вересня в Науково-технічній бібліотеці ім. Г.І.Денисенка КПІ відбулася міжнародна конференція "Стимулювання економічного відновлення: масштабування досвіду цифрової освіти у вищих навчальних закладах".
Конференцію було організовано в межах програми "Erasmus+" та проєкту "Incubating Freedom for Ukraine – розбудова ІТ-компетентності серед українських біженців війни, які проживають у країнах ЄС".
❤️
Цей проєкт спрямовано на підвищення конкурентоспроможності біженців на сучасному ринку праці. Ну а метою конференції був розгляд ролі цифрової освіти в умовах сучасних викликів, зокрема в підвищенні цифрової грамотності серед жінок, реінтеграції українських громадян, а також у виробленні стратегій для відновлення й розвитку людського капіталу України. Партнерами зібрання виступили Будапештський університет імені Лоранда Етвеша (ELTE), Гданський університет та Польський освітній фонд "Perspektywy".
Крім київських політехніків у конференції взяли участь науковці і дослідники з вищих навчальних закладів Польщі, США, Італії, Естонії, Чехії й Угорщини. Захід відвідали і виступили на ньому: народний депутат України Неллі Яковлєва, засновник Польської освітньої фундації "Perspektywy" Вальдемар Сівінські, голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина, представниця UN Women в Україні Асліхан Озкан.
Після відкриття заходу й вітальних виступів гостей і учасників конференції відбулося пленарне засідання, на якому головував ректор КПІ Анатолій Мельниченко, а модератором виступила декан факультету соціології і права Олена Акімова. На другий день проводилися заняття по секціях: "Розширення можливостей She-Tech: підвищення цифрової грамотності жінок на ринку праці", "Синергія співпраці університетів для економічного відновлення України", "Удосконалення педагогічних інструментів для викладання ІТ-дисциплін", "Дослідження соціального впливу міграції в контексті сталого розвитку в ЄС та Україні".
Спілкуючись з представниками медіа, Анатолій Мельниченко наголосив, що цей проєкт спрямовано на формування цифрових навичок у жінок для того, щоб вони могли адаптуватися на ринку праці, і цим він є особливо для нас актуальним і важливим.
За словами Олени Акімової, конференція була сповнена цікавими та надихаючими виступами й дискусіями про роль цифрової освіти у відновленні економіки. Відбулося обговорення, як інновації в освіті зможуть допомогти створити нові можливості для розвитку та для зміцнення співпраці між країнами, а також про роль у цьому процесі жінок.
Українські жінки в Європі ставатимуть провідними спеціалістами в ІТ! У КПІ пройшла перша конференція в межах проєкту “Incubating Freedom for Ukraine”. Ціль заходу — реінтеграція українських громадян та вироблення стратегій для відновлення і розвитку людського капіталу України.
🤩 Як розбудувати ІТ-компетентності серед українських біженців війни та як Київська політехніка підвищує рівня професійних компетентностей українських жінок у технічній сфері?
Дивіться у відео КПІмедіа:
Трансляція: