В КПІ ім. Ігоря Сікорського пройшов двомісячник з благоустрою території, а також весняна толока. Про те, що було зроблено і про найближчі плани щодо благоустрою кореспонденту "Київського політехніка" розповів проректор з адміністративної роботи Вадим Кондратюк.
– Місячники або двомісячники з благоустрою традиційно проводяться в КПІ двічі на рік – весною і восени. Цієї весни у зв'язку з карантинними обмеженнями ми провели двомісячник. Головною метою проведення таких заходів є приведення території після осінньо-зимового періоду до належного санітарного стану та його підтримання. Належний стан, якого ми прагнули досягти, повинен відповідати тим нормам, які нам прописує і доводить комунальне підприємство з благоустрою м. Києва. Умовно, роботи з благоустрою поділяються на дві частини. Перша – це прибирання і догляд за зеленими насадженнями на всій території університету, в тому числі навколо навчальних корпусів, будівель і споруд, у місцях загального користування – парках, скверах, вулицях на території КПІ. Друга частина – це благоустрій і приведення у належний стан кімнат, лабораторій, аудиторій, які містяться в тих корпусах і будівлях. Напрями проведення робіт визначалися наказом по університету.
– А як цієї весни в університеті виникла толока?
– Весняну толоку цього року започаткував факультет соціології і права. Біля 7-го корпусу викладачі та співробітники факультету розчистили газон від торішнього листя й сухотрав'я та висадили дерева і квіти. Потім декан ФСП Яна Цимбаленко передала естафету толоки ВПІ. І так толока пройшла навколо корпусів №№ 8, 18, 19, 20, 28 і протягом травня продовжується далі. В ній уже взяли участь ФСП, ВПІ, ІАТ, ФІОТ, ІХФ, ФЕА.
– Це, так би мовити, організаційні моменти. Тепер, якщо можна, детальніше про основні виконані роботи.
– Ми запланували створення нового парку і практично вже це зробили: парк створено за 18-м навчальним корпусом. У ньому висаджено понад 150 саджанців молодих дерев – дубів, кленів, акацій, ялин, грабів і беріз. Завозимо в парк ґрунт, будемо висівати траву і невдовзі змонтуємо систему зрошення. У парковій зоні університету, як і заплановано, висаджено 150 саджанців грабу, дубу та ялини. До цієї роботи долучилися працівники факультетів та інститутів, студенти, а також небайдужі мешканці будинків, які стоять на території університету. Також висаджували нові кущі спіреї, провели висівання газонної трави в тих місцях, де її не вистачало. У цьому році вдалося повністю вивезти з території все сміття, яке накопичувалося в осінньо-зимовий період, вчасно прибрати опале листя. Покронували дерева в парковій зоні, на території кампусу та на вулиці Політехнічній. Здійснили санітарну обрізку дерев і частково омели.
Слід відзначити, що цього року всі покроновані гілки ми не вивозили на сміттєзвалище, а утилізували. Для цього придбали спеціальний подрібнювач гілок – і після подрібнення та складування будемо транспортувати їх на базу відпочинку "Політехнік", де гілки будуть використані як тверде паливо для нового котла. Це дасть змогу заощадити на придбанні палива близько 50 тис. грн. Тобто, забезпечується системний підхід до цієї роботи, який і було передбачено проєктом щодо роздільного збору або сортування сміття на території КПІ. Наведу ще один приклад. Раніше ми вивозили зрізані гілки на спеціальні майданчики або у приймальні пункти, і нам доводилося робити приблизно 10 поїздок. Тепер, використовуючи подрібнювач, можемо вивезти той самий обсяг за 2 поїздки – економія суттєва!
Користуючись нагодою, висловлюю подяку всім учасникам двомісячника з благоустрою, які виконали великий обсяг корисних робіт. Звичайно, департамент господарської роботи надавав усіляку підтримку і допомогу учасникам толоки – насамперед, посадковими матеріалами та інструментами, які використовувалися під час робіт. Хочу відзначити високу продуктивність і ентузіазм учасників проведення толоки. А ще просто приємно бачити, що люди, які навчаються або працюють у навчальних корпусах, будівлях і спорудах, дбайливо, ініціативно і творчо підходять до питань благоустрою, створюючи на прилеглих територіях затишок, комфорт і гарні умови.
– Що заплановано найближчим часом?
– Звернулися до "Київзеленбуду" з питанням про те, що низка дерев на нашій території перебувають у такому стані, що потребують кронування або й видалення. При отриманні дозволу будемо виконувати відповідні роботи.
У другій половині року ми плануємо створити ще одну паркову зону за корпусом №28.
Флешмоб «Весенняя толока»
Викладачі та співробітники факультету соціології і права провели весняну толоку.
Біля 7-го корпусу розчистили газон від торішнього листя й сухотрав’я та висадили дерева і квіти. Декан ФСП передала естафету толоки факультету ВПІ.
ВПІ підхопив флешмоб і запрошує усіх охочих 19 квітня о 14:00 зібратися на весняну толоку біля 8-го корпусу.