З 10 по 12 жовтня кафедра математичного аналізу та теорії ймовірностей провела міжнародну конференцію "Граничні теореми в теорії ймовірностей, теорії чисел та математичній статистиці". Цей захід став продовженням серії конференцій, що впродовж останніх років проходять у Європі. Вони вже відбулися в Кельні, Падерборні, Ульмі (ФРН) та Упсалі (Швеція). Цьогорічний науковий форум було присвячено пам'яті видатного математика Валерія Володимировича Булдигіна - завідувача кафедри математичного аналізу та теорії ймовірностей НТУУ "КПІ" у 1986-2012 рр. Цієї осені професору Булдигіну виповнилося б 70 років. Привітання учасникам конференції надіслали колеги з Польщі, Угорщини, Грузії, Норвегії, Швеції, США.
Участь у конференції взяли більше 40 вчених з Великобританії, Данії, Іспанії, Німеччини, Туреччини, України, Франції та Швейцарії. Серед учасників було багато як відомих спеціалістів з визнаними світовими іменами (відзначимо, зокрема, "зірок" європейської теорії ймовірностей Томаса Мікоша та Поля Духана), так і молодих дослідників, які роблять свої перші кроки в науці. Третину всіх доповідей зробили науковці Київської політехніки. Тематика виступів виявилася надзвичайно широкою - від суто теоретичних задач теорії ймовірностей, теорії випадкових процесів та математичної статистики до прикладних питань фінансової та страхової математики. Ознайомитися з тезами доповідей можна на сайті кафедри http://matan.kpi.ua. Відділом технічних засобів навчання НТУУ "КПІ ім. Ігоря Сікорського" в день відкриття конференції проводилася відеозйомка пленарних доповідей. Посилання на ці відео також можна знайти на сайті кафедри.
Учасники конференції відзначали високий рівень доповідей своїх молодих українських колег. Останні, у свою чергу, мали змогу ознайомитися із сучасними напрямами досліджень, новими задачами та актуальними застосуваннями теорії ймовірностей. Серед слухачів конференції було багато зацікавлених студентів фізико-математичного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського. Вони також надавали важливу допомогу в організації заходу.
Подібні міжнародні форуми об'єднують математиків різних країн та наукових напрямів, сприяють налагодженню нових контактів і є потужним засобом подальшої інтеграції українських учених до світової наукової спільноти.