Своє професійне свято цього року студенти факультету авіаційних і космічних систем НТУУ "КПІ" святкували не так, як зазвичай. Цього разу вони були гостями у свого давнього партнера – Українського молодіжного аерокосмічного об'єднання "Сузір'я", яке проводило "Тиждень космонавтики" в Республіканському планетарії. День 9 квітня був відданий студентству. Крім студентів ФАКС та теплоенергетичного факультету, на заході були присутні  студенти ще одного авіаційного ВНЗ столиці – Національного авіаційного університету.

Зустріч розпочав перший космонавт незалежної України, Герой України Леонід Костянтинович Каденюк. Він розповів студентам, що у свій космічний політ брав Шевченківського "Кобзаря", і цей факт символічно поєднує дві визначні дати 2014 року: 80-ту річницю з дня народження Ю.О.Гагаріна та 200-ту річницю з дня народження Т.Г.Шевченка. Цікава і змістовна розповідь Л.К.Каденюка завершилася, як завжди, нескінченною чергою охочих сфотографуватися з космонавтом.

Голова правління товариства "Знання" України Василь Іванович Кушерець розповів студентам про роботу товариства та запросив їх до великої зали, що знаходиться під куполом планетарію, на перегляд популярного короткометражного 3-D фільму з історії розвитку Всесвіту.

Після перегляду фільму студенти обговорили стан роботи локальних груп організації "Євроавіа", які створені в НТУУ "КПІ" та в НАУ.  Ця організація існує більше ніж 50 років і об'єднує студентів аерокосмічних ВНЗ Європи; Україна увійшла до складу "Євроавіа" в 1997 році. На жаль, останніми роками обидві українські локальні групи дещо зменшили рівень своєї активності в роботі організації. Студенти обох вишів домовились співпрацювати задля покращення справ у цьому напрямку.

Безперечно, цікавою була доповідь с.н.с., к.т.н. Бориса Михайловича Рассамакіна про стан і перспективи студентського мікросупутника, що його розробляє теплоенергетичний факультет НТУУ "КПІ". Присутні були вражені рівнем виконаних робіт та побажали колективу розробників якнайшвидшого запуску супутника.

Завершувала зустріч доповідь асистента кафедри теоретичної механіки Олександра Тимофійовича Дехтяра "Польоти на Марс – це реальність". Поєднавши матеріали своїх дисертаційних досліджень з інформацією про енергетичні виклики майбутнього, він переконливо довів, що тільки освоєння космосу дасть людству перспективу розвитку. І в цьому процесі нинішнє українське студентство повинно зіграти гідну роль.

В.М.Федоров

Дата події