Трагічна загибель Максима Шаповала сколихнула всю Україну. Проте ім’я це стало відомим співвітчизникам лише після його смерті внаслідок теракту 27 червня цього року. Інакше і бути не могло – людиною він був абсолютно непублічною. До цього зобов’язувала професія і становище: полковник Шаповал був одним із найкращих офіцерів нашої держави, очолював підрозділ спецназу Головного управління розвідки Міністерства оборони України.
За його плечима була участь у найскладніших операціях на лінії фронту, які випало виконувати військовим спецназівцям. Він був одним із перших «кіборгів», які захищали Донецький аеропорт. На рахунку очолюваного ним підрозділу і його особисто – ліквідація одного з керівників спецпідрозділу «Вимпел» ФСБ РФ, який займався організацією терористичних актів на території України, успішне виконання цілої низки інших бойових завдань. Президент України Петро Порошенко присвоїв Максиму Шаповалу звання генерал-майора посмертно.
А починався шлях Максима Шаповала у військову професію в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут», Військовий інститут якого він закінчив у 2000 році. Далі майже вся його служба була пов’язана з Головним управлінням розвідки Міністерства оборони, куди його розподілили одразу після закінчення університету.
У Максима Шаповала залишилася сім’я: дружина і двоє маленьких дітей – донька і син…
Колектив київських політехніків висловлює глибоке співчуття родині загиблого героя. Його ім’я буде занесене на дошку пам’яті студентів, співробітників і випускників Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», які віддали свої життя за свободу і незалежність України.