Наприкінці липня в болгарському місті Благоєвграді відбулася традиційна міжнародна олімпіада серед найкращих студентів-математиків – IMC (International Mathematics Competition for University Students). Цей захід справедливо вважають найпрестижнішим щорічним світовим змаганням молодих математиків. За 22 роки його історії в цьому конкурсі брали участь студенти більш ніж 200 провідних університетів з понад 50 країн світу, в тому числі студенти Кембриджу, Оксфорду, Московського та Санкт-Петербурзького університетів. Організатором олімпіади є лондонський University College, а серед її спонсорів – компанія Wolfram Research, розробник відомого пакету "Mathematica", та видавництво "Springer", один з лідерів у сфері наукової, технічної та медичної літератури.

Змагання відбуваються протягом двох днів по 5 годин кожного дня. Завдання з алгебри, аналізу, геометрії та комбінаторики обираються на засіданні журі з тих, що протягом року отримує голова журі. Роботу студентів оцінюють керівники команд та інші викладачі з використанням критеріїв журі. Робочою мовою олімпіади є англійська.

Математики КПІ вже не вперше гідно представляють наш університет у цьому змаганні. Лише з 2011 по 2013 роки студенти Інституту прикладного системного аналізу 5 разів ставали призерами цього престижного конкурсу. Цьогоріч почесний другий диплом привіз з Болгарії студент четвертого курсу ІПСА Володимир Михайловський.

Володимир є постійним учасником гуртка "Нестандартні та олімпіадні задачі алгебри та аналізу", який працює на кафедрі математичного аналізу та теорії ймовірностей. Гурток був заснований у 2008 році за ініціативою колишнього завідувача кафедри професора В.В. Булдигіна з метою підготовки обдарованої молоді до всеукраїнських та міжнародних студентських математичних змагань та залучення її до наукової роботи в різних розділах сучасної математики.  На заняттях гуртка детально розглядаються всі основні теми олімпіадної математики – лінійна алгебра, аналітична геометрія, математичний аналіз, диференціальні рівняння, комбінаторика, теорія ймовірностей тощо. Учасникам пропонуються задачі з численних українських, російських, закордонних та міжнародних змагань.

Протягом останніх восьми років учасники гуртка більше 40 разів ставали переможцями та призерами різних математичних конкурсів, одержували численні грамоти Міністерства освіти і науки України. Лише на останньому фінальному турі Всеукраїнської студентської олімпіади з математики, який проходив у травні 2015 року на базі Сумського державного університету, переможцями у своїх категоріях стали Володимир Михайловський (ІПСА) та Олександр Колесник (ФЕЛ), а призерами – Катерина Матвіїв (ІПСА), Володимир Фоменко (ФІОТ) та Влад Дзюба (ФІОТ).

Вітаємо всіх переможців-математиків і бажаємо їм подальших успіхів у навчанні, науковій роботі та у виступах на олімпіадах найвищого рівня!

За інф. кафедри математичного аналізу та теорії ймовірностей