На Буковинській землі, де народився перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк, відкрився Музей космосу. Колектив Державного політехнічного музею при КПІ ім. Ігоря Сікорського щиро підтримав ідею відкриття музею. Завдяки підтримці активістів, музейників та приватних підприємців відкриття відбулося у знакову для України дату – 21 листопада 2018 року. Адже саме 31 рік тому, з 19 листопада по 5 грудня 1997 року, Леонід Костянтинович виконував свій космічний політ.
Україна відправила в космос одного з кращих своїх синів, і завдання, покладене на нього, він виконав бездоганно. Його космічний політ відбувався на американському шатлі "Колумбія". Тоді два рази над всією планетою пролунав Гімн України, який транслювався із Центру управління польотом на борт "Колумбії". Леонід Костянтинович замовив його для сигналу пробудження екіпажу. На дев'яту добу його перебування в польоті був здійснений перший зв'язок з Україною, коли вперше з космосу український космонавт вів діалог зі своєю державою. Одним із численних експонатів створеного музею став Державний прапор України, який він брав із собою в політ. Це ж справжня святиня!
Висока людяність і доброзичливість, чудове порозуміння з іншими членами космічного екіпажу, бездоганне виконання роботи в космосі – саме так і проявив себе Леонід Костянтинович Каденюк. І не випадково музей названо на його честь!
Музей космосу ім. Л. Каденюка було відкрито в селі Реваківці Кіцманського району, в Центрі культури "Буковинська Троя", що в Чернівецькій області, за підтримки Музею космонавтики ім. С.П. Корольова. Відкриттю музею передували ще декілька подій по вшануванню пам'яті свого земляка на Буковині. 11 квітня 2018 р. у селі Клішківці на фасаді школи, у якій навчався перший космонавт України, відкрито меморіальну дошку, а 20 червня 2018 р. Чернівецький міський клуб юних техніків "Кварц" перейменовано на Чернівецький центр юних техніків імені Леоніда Каденюка.
Музей став прикладом інтеграції бізнесу, культури, освіти та інновацій. Він створений зусиллями приватного підприємця, справжнього сподвижника та мецената, директора Клубу родинного відпочинку "Буковинська Троя" Володимира Воронюка, який опікується збереженням культурної, освітньої та наукової спадщини регіону.
Нині Музей космосу ім. Л. Каденюка перебуває в процесі надання йому статусу філії Житомирського музею космонавтики ім. С.П. Корольова. Між культурними осередками вже підписано меморандум про наміри – це перший та важливий крок на цьому шляху. Розпочата співпраця демонструє можливості приватно-державного партнерства, а також міжрегіонального співробітництва.
З нагоди відкриття музею на базі Клубу родинного відпочинку "Буковинська Троя" було проведено форум. Захід розпочався із запалення свічки пам'яті на честь першого космонавта України. Участь у форумі взяли провідні фахівці в галузі вивчення та популяризації космічної тематики України, представники Інституту Східної Європи, Чернівецького центру юних техніків ім. Леоніда Каденюка, Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, а також представники крайової влади, суспільні та політичні діячі, педагоги і науковці, односельці Леоніда Костянтиновича. Серед присутніх на форумі були й представники Державного космічного агентства України і Державного політехнічного музею при КПІ ім. Ігоря Сікорського, які виступили перед поважною аудиторією з вітальними промовами, головною темою яких була особистість Леоніда Каденюка, сторінки його життя та його внесок в українську наукову спадщину. Гості форуму подарували музею книги, фотографії та експонати, пов'язані з космосом.
Сьогодні в Музеї космосу зібрані макети і моделі літальних апаратів, які в різні роки долали земне тяжіння і літали довкола планети Земля, тут є книги та цікаві фотографії космонавтів. особливе місце в експозиції присвячене Леонідові Каденюку (серед експонатів – його атестат про середню освіту). Доповнюють враження від музею й банери на космічну тематику. Окремі тематичні плакати розкривають внесок чернівчан у космічну галузь. Зокрема, представлені місцеві підприємства та наукові осередки, які працювали за цією тематикою. Є вітрини, які розкривають перші кроки в освоєнні космосу, присвячені спільним міжнародним проектам; є ті, що показують здобутки країн, які створювали космічні апарати; які розкривають передові технологічні розробки ХХ–ХХІ століть, вказують на можливі шляхи подальшого розвитку України, додають гордості за рідну державу, сприяють формуванню її наукової зміни. Планується подальше розширення експозиції музею в найближчі два роки. Віримо, що музей стане унікальним історичним, науковим, культурним і туристичним центром.