П'єзоелектричні двигуни – створено в КПІ

У Державному політехнічному музеї імені Бориса Патона відкрито виставку "П'єзоелектричні двигуни – створено в КПІ". Можливість організувати її з'явилася торік, коли співробітники музею під час дослідження одного окремого експонату музейної колекції – п'єзодвигуна отримали для поповнення музейного фонду окрім інформаційного матеріалу ще й унікальну колекцію зразків таких двигунів.

«Із полумʼя зродились»: урок мужності у ДПМ

На переконання ректора Національного технічного університету "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" Анатолія Мельниченка, виставка "Із полум'я зродились", що відкрилася 23 січня цього року в університетському Державному політехнічному музеї імені Бориса Патона, – це ще один привід згадати про тих студентів і викладачів КПІ, яких вже немає з нами через підступну війну. "Ця виставка – це натхнення для молоді, студентів, викладачів, урок мужності для багатьох киян, гостей нашого міста", – наголосив він на церемонії відкриття.

Співпраця Державного політехнічного музею з Малою академією наук

Державний політехнічний музей імені Бориса Патона надихатиме на відкриття юних науковців і науковиць України. Дарувати позитивні емоції, спонукати до нових звершень і власних досліджень музей буде спільно із багаторічним партнером — Київською Малою Академією Наук.

🎨 Запрошуємо на виставку «На грані» у ДПМ

Виставка відбувається в рамках благодійного проєкту «#НаГрані» та є результатом кропіткої, наполегливої праці висококваліфікованих художників та скульпторів Слов'янська, які взяли участь у волонтерській мистецькій ініціативі, започаткованій восени 2023 року Слов'янським краєзнавчим музеєм, Донецьким обласним художнім музеєм і Представництвом "Аустауш" в Україні – Центром громадянського суспільства "Друкарня".

❤️ «Герої поруч» — фотовиставка відомого українського фотохудожника у Київській політехніці

У День Збройних Сил України в Державному політехнічному музеї ім. Бориса Патона КПІ ім. Ігоря Сікорського відбулось урочисте відкриття унікальної виставки українського фотодокументаліста та військового Віталія Сокура.

Державний політехнічний музей відзначив Всесвітній тиждень космосу

Масовими науково-просвітницькими заходами з космічної тематики, які пройшли на різних континентах та в різних країнах, вчергове було відзначено Всесвітній тиждень космосу 2024. З 2000 року його святкування відбувається щорічно з 4 по 10 жовтня, хоча багато подій на його честь проходить у світі й поза межами цих дат. 

До історії українських космічних магнітофонів

"Присвячується професіоналам своєї справи та їх онукам, які зможуть стати професіоналами". Під таким гаслом було проведено Круглий стіл у Державному політехнічному музеї імені Бориса Патона в рамках Всесвітнього тижня космосу 10 жовтня 2024 року.

­Не заблукати у хмарах. До 135-річчя від дня народження Ігоря Сікорського та 110-річчя його перельоту із Санкт-Петербурга до Києва

29 травня 1914 року (усі дати – за старим стилем) другий екземпляр літака "Ілля Муромець" під керуванням його головного конструктора Ігоря Сікорського, якому нещодавно, 25 травня, виповнилося 25 років, вперше піднявся в повітря з Корпусного аеродрому Санкт-Петербурга. Він був значно легшим за попередника та мав потужніші двигуни.

🎥 Вересень, КПІ, фестиваль "Японська осінь"

"Ділові та культурні відносини між Україною й Японією продовжуються та мають успіх", –  спільна  думка заступника Міністра освіти і науки України Андрія Вітренка, ректора КПІ ім. Ігоря Сікорського Анатолія Мельниченка та Надзвичайного і Повноважного Посла Японії в Україні Мацуда Кунінорі, що червоною ниткою проходила під час їхніх виступів на відкритті триденного благодійного фестивалю "Японська осінь", який пройшов у КПІ з 13 по 15 вересня.

Підписка на ДПМ