Державний політехнічний музей відзначив Всесвітній тиждень космосу

Масовими науково-просвітницькими заходами з космічної тематики, які пройшли на різних континентах та в різних країнах, вчергове було відзначено Всесвітній тиждень космосу 2024. З 2000 року його святкування відбувається щорічно з 4 по 10 жовтня, хоча багато подій на його честь проходить у світі й поза межами цих дат. 

До історії українських космічних магнітофонів

"Присвячується професіоналам своєї справи та їх онукам, які зможуть стати професіоналами". Під таким гаслом було проведено Круглий стіл у Державному політехнічному музеї імені Бориса Патона в рамках Всесвітнього тижня космосу 10 жовтня 2024 року.

­Не заблукати у хмарах. До 135-річчя від дня народження Ігоря Сікорського та 110-річчя його перельоту із Санкт-Петербурга до Києва

29 травня 1914 року (усі дати – за старим стилем) другий екземпляр літака "Ілля Муромець" під керуванням його головного конструктора Ігоря Сікорського, якому нещодавно, 25 травня, виповнилося 25 років, вперше піднявся в повітря з Корпусного аеродрому Санкт-Петербурга. Він був значно легшим за попередника та мав потужніші двигуни.

🎥 Вересень, КПІ, фестиваль "Японська осінь"

"Ділові та культурні відносини між Україною й Японією продовжуються та мають успіх", –  спільна  думка заступника Міністра освіти і науки України Андрія Вітренка, ректора КПІ ім. Ігоря Сікорського Анатолія Мельниченка та Надзвичайного і Повноважного Посла Японії в Україні Мацуда Кунінорі, що червоною ниткою проходила під час їхніх виступів на відкритті триденного благодійного фестивалю "Японська осінь", який пройшов у КПІ з 13 по 15 вересня.

Почесний донор України Віталій Татарчук: "У такий спосіб я, до певної міри, повертаю свій борг"

Завідувач науково-дослідного відділу історії КПІ Державного політехнічного музею імені Бориса Патона Віталій Татарчук про те, чому він вирішив стати донором, і чим відрізняється  життя донора від життя пересічної людини.

Роберт Зубрін: "Для України настав час стати надійним партнером США у сфері розвитку космічної галузі"

Для студентів і співробітників університету Роберт Зубрін прочитав лекцію, присвячену дальшим перспективам освоєння людством Всесвіту та розвиткові космічних технологій різного призначення.

🎥 Виставка, присвячена військовим операціям "Оверлорд" і "Френтік"

На початку травня у Державному політехнічному музеї імені Бориса Патона при КПІ ім. Ігоря Сікорського відкрилася і дотепер експонується виставка американської військової авторетротехніки, яка була доповнена міні діорамами та моделями літаків, що брали участь у надважливих військових операціях антигітлеровської коаліції в 1944 році.

Підписка на ДПМ