Історія

Що читали перші студенти-політехніки

У фонді рідкісних і цінних видань Науково-технічної бібліотеки зберігається літографоване видання 1907 р. "Кіевскій Политехническій Институтъ. Студенческая Библіотека-Читальня. Каталогъ книгъ", надруковане в київській типолітографії "Прогрес".

Українізація КПІ 100 років тому: події та контекст

Сьогодні говорити про якусь адміністративну кампанію з українізації усіх сфер життя України щонайменше дивно. Точніше, особливо сьогодні, коли росія довела громадянам нашої країни, наскільки важливими для кожного з нас є питання мови і самоідентифікації.

Сила "Сталевого хреста"

"Український орден "Сталевий хрест" – це копія нацистського "Залізного хреста", – таку нісенітницю наприкінці минулого року поширювали в соціальних мережах провокатори і невігласи з російських телеграм-каналів, які, як мовиться, чують дзвін, але не відають, звідки він.

24 лютого – роковини початку повномасштабного вторгнення рф в Україну

…Перед світанком 24 лютого 2022 року більшість із нас прокинулися від звуків вибухів. За вікнами кожного очікувала нова реальність. Наші турботи, бажання і плани, які ще вчора здавалися такими важливими й нагальними, відразу стали несуттєвими.

Події на Майдані в лютому 2014-го

Дев’ять років тому 18 лютого в середмісті Києва розпочалися найжорсткіші протистояння між силовиками й учасниками Майдану, які називають завершальним етапом Революції гідності.

Їх поєднала авіація: Олег Антонов та Єлизавета Шахатуні. До 75-річчя першого польоту літака Ан-2

"Ан-2 – мій найбільший успіх… Він не має аналогів у світовій авіаційній техніці. Цей літак побудовано з розрахунком на наші своєрідні умови, яких більше ніде не існує…", – так сказав Генеральний авіаконструктор Олег Костянтинович Антонов.

Уроки історії зі «Сніданок з 1+1» — заснування Київської політехніки

124 роки тому, 31 серпня 1898 року, відбулося урочисте відкриття Київського політехнічного інституту.

Вступити до КПІ тоді було аж ніяк не просто: з-понад 1000 абітурієнтів на 1-й курс зарахували лише 360. Вступників ретельно перевіряли на знання профільних дисциплін.

Розстріляний Кобзар

Після звільнення від рашистської окупації містечка Бородянка на Київщині світ серед інших руйнувань побачив і спаплюжений пам'ятник Тарасові Шевченку. Бронзове погруддя Великого Українця російські ординці розстрілювали немов людину.