3 days 15 hours ago
25 липня 2025 о 13:00
відбудеться урочисте врученняДИПЛОМІВ БАКАЛАВРА випускникам 2025 рокув залі Вченої ради (корпус 1)
Запрошуємо на свято випускників, їх родичів, друзів та усіх небайдужих.
Для отримання диплому не забудьте підписати обхідний лист та розписатися в деканаті за отримання дипломів. Інструкція щодо оформлення обхідного доступна за посиланням https://t.me/dnvr_31/3940
3 weeks 2 days ago
У період з 16 по 19 червня 2025 року на кафедрі автоматизації та систем неруйнівного контролю відбулися захисти кваліфікаційних робіт студентів освітнього рівня «Бакалавр» спеціальності «151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (нині спеціальність G7).
Захист проходив в очному форматі в аудиторії 317 головного корпусу КПІ ім. Ігоря Сікорського. Завдяки відкритому формату заходу, усі охочі мали змогу бути присутніми, ознайомитися з рівнем підготовки випускників та тематикою їхніх досліджень. Варто відзначити, що низка робіт супроводжувалася демонстрацією діючих прототипів, що засвідчило високий рівень практичної підготовки студентів. Окрім того, студентка Довбиш Іванна успішно захистила свою кваліфікаційну роботу англійською мовою, підтвердивши готовність до роботи в міжнародному професійному середовищі.
Колектив кафедри щиро вітає бакалаврів із успішним захистом кваліфікаційних робіт! Це є важливим підсумком чотирьох років наполегливого навчання та першим кроком у велике професійне життя.
Бажаємо нашим випускникам подальших успіхів, наснаги та нових звершень. Нехай здобуті знання стануть надійним фундаментом для подальшого навчання в магістратурі або для успішної кар'єри в обраній сфері.
Із тематикою кваліфікаційних робіт випускників можна ознайомитися за посиланням або в електронному архіві наукових та освітніх матеріалів КПІ ім. Ігоря Сікорського.
1 month 1 week ago
Запрошуємо студентів на стажування, що поєднує заняття в KAI-Ajax Lab (НАУ) та менторську підтримку інженерів Ajax Systems.
Програма включає:
основи та поглиблення знань з електроніки й мікроконтролерівпрактичне проєктування IoT та embedded-пристроїв
Старт: 7 липняТривалість: близько 1 рокуФормат: 2 заняття на тиждень + 4–6 годин самостійної роботи
Після завершення — можливість долучитися до команди Ajax Systems.
Дедлайн подачі — 27 червня, 23:59
Не проґав — встигни подати заявку!
1 month 2 weeks ago
Ajax Systems – сильна, кваліфікована команда, де кожен впливає на створення продукту, яка не йде на компроміси в якості своєї роботи. Вони щодня доводимо, що Made in Ukraine є синонімом надійності.
Команда Ajax продовжує формувати нову інженерну еліту України та ділиться можливостями для кар’єри:
📍Repair Engineer https://jobs.lever.co/ajax/38a424dd-a427-4214-89d2-38bd893b4c96
📍Pre-Sales Engineer (North America) https://jobs.lever.co/ajax/2407f382-1891-4f60-b9a9-d8f615746a5e
📍Trainee/Junior Support Engineer (English) https://jobs.lever.co/ajax/86fba587-7d39-4625-b6a7-0ab6ca496564
Надсилай резюме та долучайся до команди Ajax Systems🤝Більше вакансій шукайте — https://ajax.systems/ua/career/
2 months 3 weeks ago
Завершився черговий цикл стажування Mechanical Engineering — одного з напрямів освітньої ініціативи Ajax Next, реалізованої у партнерстві з КПІ ім. Ігоря Сікорського. Протягом п’яти місяців студенти опановували прикладну механіку через створення робочих прототипів виробничого обладнання — від концепції до готового пристрою.
Цього разу участь у програмі взяли 17 студентів. Найуспішніші стажери отримали запрошення приєднатися до команди Ajax Systems і почати кар’єру в реальному інженерному середовищі.
Упродовж стажування учасники повністю занурилися в інженерний цикл: працювали над дизайном механізмів, розраховували їхні параметри, моделювали конструкції, збирали прототипи та програмували логіку їх роботи. Усе це — під менторством провідних інженерів Ajax Systems, які забезпечували професійний зворотний зв’язок та підтримку.
Серед створених пристроїв — практичні рішення, що демонструють потенціал автоматизації виробництва:
Шредер для пластику — механізм для подрібнення відходів пластикового друку та матеріалів.
Робот-маніпулятор із захватом — автоматизований елемент виробничої лінії з програмованою траєкторією руху та налаштуванням під різні типи об’єктів (наприклад, встановлення батарейок у корпуси пристроїв).
Моторизовані стенди — платформи з вбудованими механізмами для тестування електронних компонентів.
Усі створені прототипи були передані нам для подальшого використання в освітньому процесі та наукових дослідженнях.
Проєкт став точкою входу в інженерну професію для багатьох учасників. Своїм досвідом ділиться Олександр Юнак, студент другого курсу та вже тепер Special Equipment Mechanical Engineer в Ajax Systems:
«Я розробив і зібрав чотирьохосьовий робот-маніпулятор. Це був масштабний і складний проєкт: довелося ретельно обрати тип механізму, принцип дії, матеріали — усе це формувало конструкцію й визначало її ефективність. Найбільше захоплення викликала фінальна частина — програмування. Коли бачиш, як пристрій працює саме так, як ти задумав, — це неймовірно надихає. І дуже важливо, що на кожному етапі ментори з Ajax допомагали знаходити дієві рішення та розбиратися з технічними деталями. У планах — рости далі в компанії, працювати над реальними інженерними викликами та постійно навчатися».
Ініціатива Ajax Next доводить: коли студенти отримують доступ до практичного досвіду, підтримку професіоналів і можливість реалізувати себе в реальних проєктах, вони стають справжніми рушіями інженерного прогресу.
Джерело інформації https://ajax.systems
2 months 3 weeks ago
Мрієш працювати з електронікою та тестувати сучасні пристрої?Розпочинаємо другий набір на стажування Quality Assurance Device!
Програма передбачає:
— Реалізацію індивідуального проєкту;
— Заняття на базі KAI-Ajax Lab;
— Менторську підтримку інженерів Ajax Systems.
Тривалість: інтенсивна програма протягом травня 2025 року.
Після завершення стажування ти отримаєш:
— Практичний досвід роботи з пристроями;
— Нетворк із провідними інженерами Ajax Systems;
— Можливість приєднатися до команди після успішного завершення програми.
Хочеш долучитися? Реєструйся за посиланням! Заявки прийматимуться до 27 квітня 23:59.Зробимо Made in Ukraine синонімом надійності
3 months ago
Організаційний комітет запрошує взяти участь у роботі ХVІІІ Науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Погляд у майбутнє приладобудування», яка відбудеться 13-14 травня 2025 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського (м.Київ) на базі приладобудівного факультету.
Тематика конференції:
1. Комп’ютерно-інтегровані технології та системи навігації і керування.2. Оптичні та оптико-електронні прилади і системи.3. Комп’ютерно-інтегровані технології в приладобудуванні.4. Автоматизація, робототехніка та технології Industry 4.0.5. Інформаційно-вимірювальні технології.6. Неруйнівний контроль, технічна та медична діагностика.
3 months 1 week ago
Проєкт Ajax Next запрошує всіх охочих на серію практичних майстер-класів із мікроконтролерами STM32! Це чудова можливість отримати реальний досвід роботи з сучасними технологіями, навчитися налаштовувати основні модулі та отримати знання від досвідченого інструктора.
Якщо ви хочете прокачати свої інженерні навички та працювати з актуальними технологіями – приєднуйтесь! 🚀
Тематика занять та розклад:
12.04.2025 (субота), 10:00 – Швидкий старт з STM32
Основи роботи з мікроконтролерами STM32, середовище розробки, написання першої програми.форма реєстрації
19.04.2025 (субота), 10:00 – Робота з UART/STM32
Налаштування та передача даних через інтерфейс UART.форма реєстрації
26.04.2025 (субота), 10:00 – Робота з перериваннями EXTI/STM32
Використання зовнішніх переривань для обробки подій.форма реєстрації
03.05.2025 (субота), 10:00 – Робота з таймерами STM32
Налаштування таймерів для генерації переривань та ШІМ-сигналів.форма реєстрації
10.05.2025 (субота), 10:00 – Робота з ADC/STM32
Аналого-цифрове перетворення: принципи та практичні кейси.форма реєстрації
17.05.2025 (субота), 10:00 – Робота з DMA/STM32
Прискорення обробки даних за допомогою прямого доступу до пам’яті.форма реєстрації
Місце проведення: KAI-AJAX LAB, корп 3, ауд. 108-109, ДУ "Київський авіаційний університет"Час: Початок кожного заняття о 10:00
Кількість місць обмежена.
Не пропустіть можливість освоїти STM32 та вдосконалити свої навички мікроконтролерного програмування!
До зустрічі на майстер-класах!
3 months 1 week ago
Пропонуємо взяти участь у ХXІІІI Міжнародній науково-технічній конференції “Приладобудування: стан і перспективи - 2025”, яка відбудеться в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” з 13 по 14 травня 2025 року. В умовах наявної військової агресії рф проти суверенної України конференція відбудеться в online-режимі за допомогою застосунків відеозв'язку!
Секції конференції:
Комп’ютерно-інтегровані технології та системи навігації і керування
Оптичні та оптико-електронні прилади і системи. Фотоніка
Комп’ютерно-інтегровані технології виробництва приладів
Прилади систем автоматизації
Аналітичне та екологічне приладобудування
Інформаційно-вимірювальна техніка та технології біомедичних досліджень
Неруйнівний контроль, технічна та медична діагностика, підготовка фахівців галузі
Енергозбереження, енергоефективність. Інформаційно-вимірювальні технології обліку енергоносіїв
Метрологічні аспекти вимірювання маси
Автоматизація експериментальних досліджень
Метрологія та інформаційно-вимірювальні технології
3 months 2 weeks ago
Перший (бакалаврський) рівень вищої оствіти (вступ на 1 курс бакалаврату) - за результатами національного мультипредметного тесту (НМТ)
на основі повної загальної середньої освіти (ПСЗО)
на основі диплому молодшого спеціаліста/бакалавра (НРК5)
Інформація для вступників на 1 курс на навчання для здобуття ступеня бакалавра по спеціальності G7 "Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка", за освітньою програмою підготовки «Комп’ютерно-інтегровані системи та технології в приладобудуванні». Навчання протягом 3-х років 10 місяців (ПЗСО) та протягом 2-х років 10 місяців (НРК5).
Другий (магістерський) рівень вищої освіти (магістратура)
Інформація для вступників на 1 курс (колишній 5 курс) на навчання для здобуття ступеня магістра по спеціальності G7 "Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка":
за освітньо-професійною програмою підготовки «Комп’ютерно-інтегровані системи та технології в приладобудуванні» (навчання протягом 1 року та 5 місяців);
за освітньо-науковою програмою підготовки «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології» (навчання протягом 1 року 10 місяців).
Третій (доктор філософії) рівень вищої освіти (аспірантура)
Інформація для вступників для здобуття наукового ступеня Доктора філософії. Навчання протягом 4-х років.