Першого березня до НТУУ "КПІ" завітав представник Національного управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (НАСА) Патрік Баззард. Він ознайомився з нашим університетом, відділом авіації і космонавтики Державного політехнічного музею при НТУУ "КПІ", поклав квіти до пам'ятників І.І.Сікорському і С.П.Корольову. В залі засідань Вченої ради Патрік Баззард прочитав лекцію для студентів, викладачів і науковців на тему "Життя і робота в космічному просторі".
На початку лекції пан Баззард коротко розповів студентам про історію світової космонавтики, назвав три головні її віхи – запуск в СРСР першого штучного супутника Землі 4 жовтня 1957 року, перший космічний політ Ю.О.Гагаріна 12 квітня 1961 року, висадку на Місяці екіпажу "Аполлона" 20 липня 1969 року. Він зазначив, що протягом 50 років в космосі побували 537 космонавтів, у тому числі 19 українців.
Велику увагу представник НАСА приділив висвітленню діяльності Міжнародної космічної станції (МКС), розказав про особливості перебування астронавтів на орбіті. А паралельно демонструвалась відеострічка, в якій було показано підготовку космонавтів до польотів, також було приділено увагу розповіді про особливості конструкції шатлів і самої МКС.
Пан Патрік Баззард описав весь процес місії на МКС. Він досить детально розповів про відбір команди астронавтів з країн – учасниць програми, їх навчання та підготовку, яка триває протягом двох років. На відео було показано, як відбувається вихід шатла на орбіту та його стикування з МКС. Далі у відеоматеріалі було продемонстровано перебування космонавтів на МКС: те, як вони виконують завдання у відкритому космосі, як вони харчуються, як займаються фізичними вправами для підтримки тонусу м'язів в умовах невагомості. Загалом доповідь була цікавою і досить чітко змалювала діяльність Міжнародної космічної станції, умови роботи астронавтів та технології, що використовуються в сучасній космонавтиці.
Лекція викликала жвавий інтерес серед присутніх, тому після закінчення виступу представник НАСА отримав багато запитань від студентів, які переважно стосувались його бачення майбутнього космонавтики і, зокрема, планів щодо розвитку МКС. Патрік Баззард висловив упевненість у тому, що вивчення космосу людиною продовжуватиметься і роль міжнародної співпраці у ньому зростатиме.