Міжнародна конференція з високих технологій у матеріалознавстві HighMatTech пройшла в НТУУ “КПІ” 19-23 жовтня. Її організаторами виступили Міносвіти і науки України, НАН України, Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України, НТУУ “КПІ” та ін.

Історія конференцій HighMatTech почалася в кінці 80-х років минулого століття, коли за ініціативою відомого фінського вченого проф. К.Ліліуса отримала розвиток система наукових конференцій-виставок за участю відомих учених та спеціалістів-матеріалознавців Сходу і Заходу Європи під назвою MatTech. Після розпаду СРСР наукові контакти дещо послабилися у зв’язку з труднощами матеріалознавства в нових економічних умовах. Тож кілька років тому Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України разом з Українським матеріалознавчим товариством прийняли рішення поновити проведення міжнародних конференцій матеріалознавчого напряму. Уже вдруге науковців матеріалознавчої галузі приймає наш університет. Адже, як зазначили в оргкомітеті, НТУУ “КПІ” – знаний в Україні й Європі навчальний заклад, який, зокрема, готує якісні наукові кадри для матеріалознавчих академічних інститутів та установ.

У конференції взяли участь близько 300 провідних фахівців та вчених з 19 країн світу (Азербайджану, Австрії, Алжиру, Білорусі, Грузії, Ізраїлю, Канади, Латвії, Молдови, Німеччини, Польщі, Росії, Сербії, Словаччини, США, Узбекистану, Чехії, Швеції, Японії). Дослідження науковців НТУУ “КПІ” були представлені практично на всіх секціях конференції, вони виступили переважно з доповідями, які стосувалися порошкової металургії, фундаментальних основ сучасного матеріалознавства, проблем створення кераміки функціонального та конструкційного призначення, інженерії поверхні надміцних та надтвердих, композиційних інструментальних матеріалів, наноматеріалознавства.

У вітальному слові чл.-кор. НАН України, проректор з міжнародних зв’язків, завідувач кафедри фізики металів С.І.Сидоренко, ознайомивши учасників та гостей конференції з історією та сьогоденням Київської політехніки, наголосив, що програма “Нові матеріали і технології” є одним із п’яти наукових напрямів діяльності НТУУ “КПІ”. Він також поінформував, що на ІФФ створені і діють всесвітньо відомі наукові школи з матеріалознавства, науковий пошук тут об’єднує зусилля багатьох напрямів досліджень, створено достатні умови для навчання студентів, виконання магістерських і аспірантських програм. Щорічно тут захищається одна (за останні два роки три) докторські та три-чотири кандидатські дисертації, поглиблюється співпраця з НАН України та зарубіжними університетами.

Одне із засідань конференції було присвячено сторіччю від дня народження видатного вченого, академіка НАН України І.М.Федорченка – ініціатора випуску інженерів металургів на ІФФ за спеціальністю порошкова металургія. Зі  спогадами про життєвий шлях, наукову і організаційну діяльність І.М.Федорченка виступили академік-секретар відділення фізико-технічних проблем НАН України І.К.Походня, академіки В.В.Скороход, А.Г.Косторнов , випускник гр. ПМ-2 кафедри високотемпературних матеріалів та порошкової металургії, чл.-кор. НАН України Р.О.Андріївський, професор кафедри фізики металів О.В.Білоцький, декан ІФФ  П.І.Лобода та  інші.

Проведення міжнародної конференції HighMatTech-2009 сприяло обміну інформацією та науковими результатами, в тому числі розширенню участі вчених НТУУ “КПІ” у міжнародних та європейських програмах, зокрема в 7-й Рамковій програмі ЄС та у програмі EUREKA.

Н.Вдовенко

Дата події