З 13 по 17 травня в нашому університеті пройшла ХІІ Міжнародна конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Екологія. Людина. Суспільство», у якій взяли участь близько 150 молодих науковців та студентів з України, Росії, Польщі, Білорусі, Швеції та США.
Цьогорічна конференція присвячувалася пам'яті проф. О.П.Шутька, провідного фахівця в галузі очищення води від радіонуклідів, ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС та засновника в НТУУ «КПІ» спеціальності «Промислова екологія та охорона навколишнього середовища». Учасники конференції побували на Чорнобильській АЕС. У супроводі працівників відділу міжнародного співробітництва ДСП ЧАЕС учасники екскурсії оглянули територію навколо ЧАЕС, відвідали оглядовий майданчик «Укриття» 4-го енергоблоку. На моделі ЧАЕС 1986 року працівник ДСП ЧАЕС у подробицях описав аварію 26 квітня 1986 року, ліквідацію її наслідків, розповів про теперішній стан проблеми та проекти будівництва нового укриття для станції. Про катастрофічні наслідки трагедії на ЧАЕС нам розповіло «мертве», вмить осиротіле місто Прип'ять. Здавлений скрип старезних дверей напівзруйнованих будинків, іржаві дитячі каруселі і вітер – ось голоси сучасної Прип'яті... І мох – незмінний мовчазний свідок життя у місті-привиді.
Після пленарних та секційних засідань програмний комітет визначив найцікавіші доповіді: «Одержання біоводню при переробці відходів целюлози» – Д.І.Жураховська (НТУУ «КПІ«), «Вастономічна логістична теорія зберігання і переробки твердих побутових відходів» І.С.Черевко (ІЗІТ НАУ) та «Радиационно-химическая оценка промышленных отходов» Ю.С.Калмикова, М.І.Уханьова (ХНАДУ).
На завершення хотілося б подякувати за роботу з організації конференції членам НТСА – Олександру Зеленюку, Анатолію Щербаку, Євгенії Качан, Ользі Повод, Людмилі Деремешко, Олександру Панасюку, Юлії Губар, Максиму Шепелю, Вадиму Бунчі, Юлії Войт, Венері Павлюченковій, Альоні Редман, Катерині Щурській та Дар'ї Лук'янченко.