Одним із найважливіших напрямків у розвитку сучасної авіації є створення безпілотних літальних апаратів (БПЛА) та дистанційно-керованих літальних апаратів різних типів та призначення. В таких апаратах широко застосовуються системи автоматичного керування практично на всіх режимах та етапах польоту.

Використання безпілотних літальних апаратів з інтелектуальним бортовим комплексом дасть можливість значно зменшити витрати на проведення моніторингу навколишнього середовища, патрулювання державних кордонів, на проведення пошукових заходів.

В Україні та у світі активно ведуться роботи зі створення інтелектуальних бортових комплексів керування польотом БПЛА, які б могли забезпечити з мінімально можливим втручанням оператора з наземного пульта керування автономне функціонування літального апарата на всіх етапах польоту: від злету до посадки.

У студентському конструкторському бюро

У студентському конструкторському бюро безпілотних літальних апаратів та бортового обладнання, що діє на ФАКСі вже кілька років, студенти, аспіранти та викладачі, спираючись на досвід фахівців підприємства «Юавіа» та КБ «Зліт», модернізують існуючі моделі літальних апаратів та створюють нові зразки техніки та бортової апаратури, використовуючи передові методи проектування, сучасне програмне забезпечення, а також перевірені часом та новітні технології виготовлення елементів конструкції планера та бортового обладнання БПЛА.

З використанням сучасної елементної бази в студентському конструкторському бюро створено мініатюрну інтегровану навігаційну систему, яка дає можливість з високою точністю визначати параметри руху безпілотного літального апарата при складних умовах руху.

Нині студентське конструкторське бюро працює над створенням перспективної моделі безпілотного літального апарата «Кордон-1», який має наступні характеристики: розмах крил – 5 м, швидкість – 95…160 км/год, вага – 85 кг, корисне навантаження – 25 кг.

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у роботі студентського конструкторського бюро безпілотної авіації ФАКС НТУУ «КПІ»!

О.В. Прохорчук, доцент ФАКС