Тут навчаються старанні та цілеспрямовані
За словами керівників інституту, ННК “ІПСА” – один із найскладніших навчальних закладів. Закінчити його – як знак якості для випускників. Зазвичай не їх вибирають на ринку праці, а вони розглядають пропозиції роботодавців. Хоча серед студентів він вважається “великонаучним”, в перервах між напруженими заняттями тут уміють перетворювати будні на різнобарвні й неповторні миті, живуть весело і цікаво.
Студентське самоврядування
Здається, найбільші вигадники і фантазери зібралися в ІПСА, а центр усіх задумів і витівок – студрада (голова Максим Тайокін), секція НТСА (керівник Олексій Пасічний) та профбюро (голова Наташа Кузнєцова). Студентське самоврядування в ІПСА зародилося сім років тому. З того часу молодіжні ідеї набули втілення, організатори – досвіду, сьогодні повчитися до них приходять з інших факультетів. Крім традиційних для КПІ, але самобутніх Днів першокурсника, студента, інституту, конкурсів “Містер” і “Міс”, інших веселих заходів в ІПСА щоосені влаштовують туріаду – масовий виїзд усіх студентів на Лису гору.
Туріада
Як і спортивні змагання та конкурси, великою популярністю в туріаді користується “переправа” з натягнутих вірьовок: тут і підтягування на руках, і спуск по “тарзанці”, і перехід по схрещених канатах. Дівчата теж завзято долають перепони. Переможців чекають заслужені призи. Цього року вперше грали у футквест – за допомогою підказок та карти долали зашифрований маршрут, виконуючи фізичні та інтелектуальні завдання. Перемогла команда, яка найшвидше дісталася визначеного місця і з окремих слів, знайдених в контрольних
точках, склала певну фразу. Вболівальники активно підтримували “своїх”, допомагаючи корисними, на їх думку, порадами. Найбільше клопоту було з командою першокурсників, яких врешті-решт довелося розшукувати та завертати в потрібному напрямі.
Преса
В ІПСА виходить два студентських часописи (по 12-16 сторінок А5 двічі на місяць). Головний редактор і натхненник “Спорт ІПСА” – Денис Руднєв. Його тексти й інтерв'ю прикрасили б і солідне профільне видання. В газеті “ІПСухА” (редактор Олександр Андросов) оперативно подається поточна інформація, міні-інтерв'ю з актуальних питань студентського життя, жарти та вітання і навіть... освідчення в коханні.
Фотоконкурс
У листопаді в ІПСА визначили переможців фотоконкурсу в трьох номінаціях: архіприрода, еврика та мікрокосмос. Було представлено близько сотні кольорових знімків високої якості і художнього змісту. До участі в конкурсі долучилися і студенти ХТФ та ФТІ. Кращі роботи, відзначені призами, передбачається опублікувати в профільних періодичних виданнях.
Спорт
Окремої розповіді заслуговує спортивне життя інституту. Навіть перерахувати кількість різноманітних змагань, які проводяться тут, виявилося справою непростою. Найвідомішою в ІПСА є збірна з футболу, яка три роки поспіль є переможницею
першості університету. Спортивна гордість ІПСА, легенда команди – Олександр Таразевич, який провів за збірну 26 матчів і забив 38 голів. Днями він підписав перший професійний контракт з командою “Планета”. Футбольна команда 14-го гуртожитку, куди, переважно, входять спортсмени ІПСА, посіла перше місце в чемпіонаті студмістечка.
Обігрують тут і в “хрестики-нолики”, правда, на великій дошці (по п'ять в ряд). На базі інституту провели навіть відкритий чемпіонат Києва з цієї гри.
А ще влаштовують змагання з більярду (російського й американки). Нещодавно в “Авіаторі” – професійному клубі – вибороли перемогу в команд ФПМ, ФІОТ і збірної НАУ.
Вечірки
У середині жовтня в клубі “Барви” пройшов конкурс-концерт “Музичний нарис”, де музиканти-аматори представили глядачам інструментальні та вокальні хіти. В його організації та проведенні активну участь взяли і студенти ІПСА.
Члени команди КВН “КіПІш” (капітан Артем Бутов) – люди в інституті відомі, на фестивалях Ліги КПІ тішать і вміло розважають публіку своїми дотепними жартами.
Думки з приводу
На запитання кореспондента “КП”: коли ж ІПСАвці встигають вчитися і втілювати в життя свої численні ідеї, в студраді лише щиро розсміялися... і розповіли про плани на майбутнє. Воістину, щаслива молодість – їм усе до снаги. На прощання Аня Воропаєва – заступник голови студради – поділилася своїми спостереженнями: досвід, набутий на громадській роботі, стає у пригоді. Організовуючи численні заходи, студенти вчаться спілкуватися з різними людьми, відстоювати свою позицію, знаходити порозуміння в колективі, приймати рішення і нести за них відповідальність. Усе це додає впевненості при спілкуванні з роботодавцями, у новому колективі.
Начальник навчально-організаційного відділу ІПСА доц. Алла Петрівна Яковлєва пишається своїми студентами. “На них завжди можна розраховувати, – впевнена вона. – Приміром, при проведенні конкурсу на кращу навчальну групу (який передбачає різноманітні показники) студенти отримують більше задоволення від “процесу”, ніж від результатів. Їх не потрібно підганяти чи організовувати – лише трохи направляти енергію”.