Швидкість, витривалість, безстрашність, мужність – невід'ємні складові цікавого та захоплюючого виду спорту – водних лиж. А його різноманітність і унікальність полягає в тому, що влітку спортсмени долають перешкоди водної стихії, а взимку – підкорюють гірськолижні спуски. Але й це ще не все – завжди знаходяться спортсмени, яким просто кататися на лижах врешті-решт набридає. І починають вони вигадувати щось нове та цікаве. Наприклад, вейдборд. А щоб дізнатися, що це таке і хто займається подібними видами спорту, я звернулася до президента Київської федерації водних лиж, викладача нашого університету, завідувача науково-дослідною лабораторією оптико-електричних систем приладобудівного факультету – Ігоря Дмитровича Кожарина :
– В Україні культивуються два види водних лиж: класичні водні лижі, які складаються з воднолижного слалому, стрибків з трампліну та фігурних лиж, і порівняно новий вид лиж – вейдборд – катання на дошці з виконанням акробатичних стрибків на лижах, фігур, сальто, які оцінюються певною кількістю балів на змаганнях. Саме з цих видів спорту регулярно проводяться чемпіонати різних масштабів, а спортсменів готує воднолижний клуб “Україна”, який фактично є базою підготовки збірної України. Чемпіонат країни з водних лиж (воднолижного слалому) проводиться щорічно, і цього року мені, як тренеру команди, серед усіх учасників хотілося б виділити спортсмена, студента приладобудівного факультету нашого університету – Дмитра Тутиніна (ПО-41) – як одного з найкращих серед тих, хто займається в нашому клубі. Протягом шести років він змагається за титул чемпіона держави, з кожним разом наближаючись до заповітної мрії. У минулому році він був срібним призером у воднолижному слаломі, а цього року – на змаганнях за титул чемпіона України, що проходили 28 серпня на затоці річки Довбичка (під Московським мостом), – він заслужено отримав золоту винагороду. З Дмитром я займаюся вже близько семи років – пам'ятаю, як його, ще маленького 9-річного хлопчика, привела до нашого клубу мама. Отже, починав він фактично з нуля. Я вважаю, це досить гарний результат – за цей час дорости до чемпіона України. До речі, і вчиться він добре – поєднувати тренувальний і навчальний процеси йому вдається з легкістю.
Починати займатися водними лижами ніколи не пізно, головне – це бажання, а все інше можна набути в нашому воднолижному клубі.
– Дмитре, що тобі найбільше подобається у цьому виді спорту? Чому обрав саме його?
– Захоплює швидкість, різноманітність. Важко передати почуття, коли мчиш на шаленій швидкості, долаючи повітря та воду, і при цьому ще й виробляєш складні фігури, елементи. Це виглядає досить цікаво та красиво. Покатавшись один раз, важко втриматися від подальших спроб, а далі – і від професійних занять.
За словами самого Дмитра, водні лижі – це не лише його хобі, це частинка життя, без якої він уже не уявляє свого існування. За весь час спортивної кар'єри він мав досить непогані результати, однак, набувши належної спортивної форми, на останній чемпіонат України і сам спортсмен, і його тренер – Ігор Дмитрович – покладали особливі надії, і Дмитро їх виправдав. Тож, побажаємо йому подальших успіхів у навчанні та спорті!