Щорічно 270 лауреатів стипендії Президента України – школярів та студентів – отримують фінансову винагороду за свої наукові досягнення. Серед них – 150 переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних предметів і 120 переможців Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.
Стипендія започаткована в 2006 році Указом Президента України, і з того часу її лауреатами стали понад 4800 юнаків і дівчат. Цього року стипендіати отримуватимуть фінансове заохочення за свої досягнення в розмірі 2600 грн на місяць.
❤️
27 листопада відбулося урочисте нагородження юних розумників сертифікатами на отримання стипендії Президента України – найвищої відзнаки для талановитої учнівської молоді. Серед сорока чотирьох киян-стипендіатів є і четверо представників Політехнічного ліцею НТУУ "КПІ". І двоє з них – стали першокурсниками КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Олексій Щербаков – студент НН ІПСА, закінчив ліцей із золотою медаллю, при складанні національного мультипредметного тесту отримав по 200 балів з математики й англійської мови. Здобув І місце у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України в секції "Прикладна математика" (відділення математики, керівник роботи Наталія Міхєєва).
Анастасія Беркета – студентка ІАТ, переможниця ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України в секції "Аерофізика та космічні дослідження" (відділення інженерії та матеріалознавства, керівники роботи Олег Козленко, Станіслава Ігнатова, Оксана Коваленко). У свої 17 років студентка працює над проєктом покращення аеродинамічних властивостей літаків та БПЛА в залежності від форми стабілізатора з модифікованим крилом.
Дмитро Зеленчук – ліцеїст 11-го класу фізико-математичного профілю. В 10-му класу зайняв ІІ місце на Всеукраїнській учнівській олімпіаді з української мови та літератури (викладач Ольга Цьопа).
Аріна Хмелюк – ліцеїстка 11-го класу математичного профілю, де значну увагу приділяє вивченню інформатики та інформаційних технологій; переможниця Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України в секції "Екологічно безпечні технології та ресурсозбереження" (відділення інженерії та матеріалознавства, керівники роботи Іван Комаров, Олег Козленко).
На урочистостях пролунало багато теплих слів до лауреатів, їхніх батьків та вчителів. "Я вдячний батькам, які підтримували своїх дітей, були їхньою опорою та вірили в них навіть у найважчі моменти. Також хочу відзначити учителів і наукових керівників – людей, які змогли розгледіти потенціал у кожному і допомогли його розкрити. А найголовніше – нашим лауреатам, майбутнім науковцям, дослідникам і лідерам. Саме ці талановиті підлітки стануть тими, хто відбудовуватиме нашу країну, зміцнюватиме її і творитиме нову історію України", – зазначив президент МАН Станіслав Довгий. І додав: "Від початку війни школярі більше почали цікавитися історією України та науками, які можуть допомогти здобути перемогу, як от робототехніка. Та головне – вони стали свідомими громадянами".
"Мені дуже приємно бути сьогодні тут разом із вами та мати можливість спілкуватися з нашою талановитою молоддю. Я щиро вдячний усім і кожному, хто бачить своє майбутнє в Україні. Наразі ми здійснюємо реформи у сфері вищої освіти, щоб наша молодь, тобто ви, мала ще кращі, ніж за кордоном, можливості для реалізації свого потенціалу вдома. В Україні безліч можливостей для самореалізації. Нація має право на існування, якщо більшість її представників робить вибір на користь своєї країни, вірить в її майбутнє. Якщо ми робимо інший вибір, то країна, по суті, зникає з карти світу", – сказав Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України.
"Як ми зараз потребуємо таких позитивно емоційних зустрічей: наші діти – розумні, завзяті, небайдужі! Щиро дякую всім – юним дослідникам, їхнім вчителям, батькам, усім, усім, причетним до цієї події! Моя особиста мрія, щоб наші юні таланти мали можливості самореалізації саме в нашій країні!" – приєдналася й Ірина Поліщук, директорка Київської МАН.
Численні фото зафіксували яскраві емоції, натхненні посмішки, світлу радість в очах, адже позаду – титанічна праця, попереду – нові старти й перемоги.