КПІ ім. Ігоря Сікорського долучився до  створеного на базі Комунальної науково-дослідної установи "Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста" (НДІРоМ) Київського науково-інноваційного кластера. НДІРоМ є головною науковою установою Київради та КМДА і  спеціалізується на дослідженнях у сфері економіки, інформатики та соціології задля забезпечення сталого розвитку Києва.

З моменту свого заснування у 1985 році інститут пройшов тривалий шлях розвитку і нині став ключовим майданчиком для наукового забезпечення вирішення соціально-економічних проблем столиці. Важливою віхою в історії інституту стало створення на його базі Київського науково-інноваційного кластера, метою якого є формування екосистеми для перетворення наукових ідей на конкурентоздатні продукти. У межах цього утворення об'єднується наукова спільнота, освітні заклади, бізнес і стартапи для спільного розвитку інноваційного потенціалу столиці.

❤️

Про участь КПІ у цьому науково-інноваційному об'єднанні кореспонденту "КП" розповіла директор департаменту навчально-виховної роботи Ольга Дзикович: "КПІ вперше взяв участь у засіданні кластера 7 листопада 2024 року. Тоді представники університету стали учасниками засідання Координаційної ради Київського науково-інноваційного кластера, де обговорювалися актуальні виклики на ринку праці, зокрема ті, що виникли через повномасштабне вторгнення росії в Україну, та можливі рішення через залучення наукового й освітнього потенціалу. Ключовими напрямами роботи кластера, за визначенням директора НДІРоМ Сергія Павловського, є розробка короткострокових програм навчання, підтримка інноваційних стартапів, проведення ярмарків інновацій та співпраця з міжнародними фондами". 

Завдяки розпочатій співпраці КПІ активно долучається до розвитку в столиці соціального підприємництва. 14 листопада 2024 року представники університету – директорка департаменту навчально-виховної роботи Ольга Дзикович і начальниця відділу профорієнтаційної роботи Наталія Пожарська – взяли участь у круглому столі, присвяченому розвитку соціального підприємництва в Києві. Обговорювалися шляхи інтеграції соціального бізнесу в післявоєнне відновлення міста, а також можливості для створення інклюзивного середовища.

3-4 грудня НДІРоМ у змішаному форматі провів ІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію з міжнародною участю "PROКИЇВ", у роботі якої взяли участь ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського Анатолій Мельниченко (як один із співорганізаторів) і науковці університету. За словами Ольги Дзикович, конференція об'єднала понад 300 учасників, у тому числі представників 20-ти закладів освіти Києва та 15-ти освітніх і громадських організацій з інших міст України й інших країн, серед яких були доктори та кандидати наук, здобувачі наукових ступенів, викладачі закладів вищої освіти, аспіранти, магістранти та  студенти.

У межах програми конференції на базі КПІ 3 грудня 2024 було проведено секцію "Журналістика", в якій взяли участь професори, аспіранти та студенти Видавничо-поліграфічного інституту. Особливу вдячність за її організацію висловлено директору НН ВПІ Петру Киричку та професору НН ВПІ Ользі Тріщук. Заключна частина конференції відбулася 4 грудня в Сесійній залі Київської міської ради. Її учасники обговорили теми соціальної відповідальності, урбаністики, працевлаштування молоді та створення безбар'єрного середовища. Насамкінець організатори та учасники отримали відзнаки. КПІ ім. Ігоря Сікорського було відзначено посвідченням почесного учасника Київського науково-інноваційного кластера.

Подальша співпраця КПІ з НДІРоМ надасть додатковий імпульс розробці спільних інноваційних проєктів, реалізації грантових програм, розвитку сучасних освітніх ініціатив і зміцненню науково-технічного потенціалу столиці. А це, у свою чергу, відкриває нові можливості для реалізації спільних ініціатив, спрямованих на розвиток інноваційної екосистеми Києва. Університет демонструє активну позицію у вирішенні актуальних соціальних, економічних та освітніх викликів, зміцнюючи свій статус як провідного науково-освітнього центру країни.

Володимир Школьний

Дата події