КПІ ім. Ігоря Сікорського — єдиний з України на масштабній міжнародній конференції IREG 2024 "Artifficial Intelligence (AI) altering Higher Education and Rankings". Проректор з міжнародних зв’язків Андрій Шишолін представив наш університет на конференції IREG, яка відбулася у листопаді 2024 року у Бухаресті.

🇺🇸🇨🇦🇬🇧🇩🇪🇳🇱🇩🇰🇷🇴🇵🇱🇭🇺🇦🇪🇶🇦🇮🇳🇰🇿🇺🇿🇮🇩 Серед доповідачів були ректори університетів та експерти зі США, Канади, Великої Британії, Німеччини, Нідерландів, Данії, Румунії, Польщі, Угорщини, ОАЕ, Катару, Індії, Казахстану, Узбекистану, Індонезії тощо. Приємно відзначити, що 🇺🇦 Україна була представлена тільки КПІ ім. Ігоря Сікорського. На відкритті конференції серед поважних гостей були президент Обсерваторії IREG Вальдемар Сівінскі та міністр освіти Румунії Лігія Дека.

На IREG 2024 «Вплив штучного інтелекту на вищу освіту та рейтингування» обговорювалися наслідки зростання штучного інтелекту для вищої освіти та глобальних досліджень, у тому числі його прямий і опосередкований вплив на рейтинги університетів.

Від нашого університету було представлено досвід стратегічного планування, що спирається на сценарний підхід, який продемонстрував, що КПІ ім. Ігоря Сікорського – це приклад гнучкості та інноваційності, що дозволяють університету зростати навіть під час кризових ситуацій та повномасштабного вторгнення.

Деякі тези доповіді від КПІ ім. Ігоря Сікорського:

  • університет, що демонструє антикрихкість – здатність ставати сильнішим під час криз (попри повномасштабне вторгнення КПІ ім. Ігоря Сікорського продовжує не лише функціонувати, а й розвиватися, створюючи нові можливості для студентів, науковців і суспільства);
  • приклад університету, який демонструє антикрихкість за допомогою створення дослідницьких центрів під час війни.
  • Київська політехніка демонструє всьому світові приклад того, як навіть у часи викликів можна бути сильним, гнучким і відкритим до змін навіть у найважчі часи;
  • акцент на баланс між дослідженнями та освітою, обслуговуванні національної спільноти та цифровізації як ключового фактора стратегічного розвитку.

На сесії, присвяченій використанню університетських рейтингів підкреслено важливість рейтингів як інструменту стратегічного розвитку КПІ ім. Ігоря Сікорського. Як університет, що входить до Топ–400 рейтингу QS Engineering & Technology, наш університет продовжує працювати над такими напрямами:

  • покращення якості досліджень через розширення участі в міжнародних проєктах, таких як KATY (штучний інтелект для медицини) та MASTERLY (робототехніка);
  • підтримка сталого розвитку, де участь у рейтингу THE Impact Rankings дозволяє університету підвищувати свою впізнаваність через проєкти, що відповідають Цілям сталого розвитку ООН;
  • цифровізація процесів, тобто планування і використання штучного інтелекту для ефективного управління.

На конференції відбувся воркшоп відомої видавничої компанії Elsevier, яку представляв її віце-президент М’хамед Айзі, на якій була презентація плану стратегічного дослідження навчального закладу «Шість кроків до стратегічного планування досліджень», який дозволяє спрямовувати дослідницькі ініціативи університету на успіх.

Також підкреслена роль штучного інтелекту в науці (від автоматизованого редагування статей до сприяння відкриттям, що можуть претендувати на Нобелівські премії), баланс освіти та досліджень, а також необхідність врахування як національних потреб, так і глобальних трендів, особливо в умовах швидкої цифровізації.

Антикрихкість визначена як перевага. КПІ ім. Ігоря Сікорського продемонстрував, як університет може не лише адаптуватися до кризових умов війни, але й розвивати центри досліджень, що орієнтовані на потреби країни.

Дата події