Асистент кафедри технології електрохімічних виробництв ХТФ Дмитро Ущаповський став переможцем університетського конкурсу "Молодий викладач-дослідник 2018". 

Ще будучи студентом 4-го курсу він розпочав наукову роботу за напрямом електрохімічної екстракції міді під керівництвом д.т.н., проф. М.І.Донченко. Паралельно із навчанням студент брав активну участь у науковій роботі кафедри та працював за сумісництвом лаборантом.

Київську політехніку Дмитро закінчив у 2013 р. та отримав диплом магістра з відзнакою за спеціальністю "Технічна електрохімія". Наукові дослідження, які виконував під час написання магістерської дисертації, молодий науковець продовжив уже навчаючись в аспірантурі. Дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук на тему "Інтенсифікація процесу електроекстракції міді в комплексній переробці оксидної руди з отриманням високоліквідних продуктів" було подано до захисту у строки навчання в аспірантурі та захищено 31.05.2017 р.  Науковий керівник – завідувач кафедри ТЕХВ проф. Ольга Володимирівна Лінючева.

У 2016 р. дослідник, разом із д.т.н. О.В.Лінючевою та к.х.н. М.В.Биком, пройшов стажування на австрійській фірмі Collini (Хоенемс, Австрія), де працює чимало випускників кафедри ТЕХВ. У рамках цього візиту відбувся успішний захист міжнародного гранту, керівником якого була д.т.н. О.В.Лінючева, а одним з виконавців – Д.Ю.Ущаповський.

З 2016 року Дмитро Юрійович працює асистентом кафедри технології електрохімічних виробництв. Він проводить заняття з дисциплін "Гальванопластика" і "Технологія нанесення неметалевих покриттів та виробництво плат друкованого монтажу", відповідає на кафедрі за організацію практики студентів.

Науковець має близько 50 наукових публікацій, з яких 10 статей у фахових виданнях та таких, що входять до наукометричної бази Scopus. Отримав 3 патенти на корисну модель. Результати наукової роботи апробовано на численних міжнародних конференціях різного рівня.

На даний момент Д.Ю.Ущаповський займається науковою роботою за такими напрямами: підвищення корозійної стійкості захисно-декоративних блискучих нікелевих покриттів; вилучення та рекуперація кольорових металів з рідких виробничих відходів способом електроекстракції; утилізація викидів вуглекислого газу з його електрохімічним відновленням до рідких органічних сполук; електрохімічне формування функціональних виробів методом гальванопластики; розробка швидкісних екологічно-безпечних електролітів цинкування для нанесення гальванічних покриттів способом електронатирання.

Напрями його наукових досліджень тісно пов'язані з тематикою роботи студентського гуртка "Прикладна гальванотехніка", головою якого є Д.Ю.Ущаповський.  Його підопічні – студенти кафедри ТЕХВ: Г.Підвашецький (староста), О.Аксьонова, А.Забалуєв, О.Більченко, В.Якубенко, М.Грима, О.Андрійчук, С.Пушкін. Зокрема, Гліб Підвашецький виявив ініціативу у створенні гальванопластичної репродукції герба нашого університету та виготовив полімерну форму. За розробленим спільно з Д.Ю.Ущаповським технологічним процесом було створено репродукцію герба КПІ ім. Ігоря Сікорського у вигляді барельєфа (на фото). Барельєф планується передати в музей КПІ.

Дмитро Ущаповський вдячний наставникам, які сприяли його зростанню як науковця, та висловлює особисту подяку своєму науковому керівнику О.В.Лінючевій за наукове консультування й матеріальну підтримку роботи студентського гуртка "Прикладна гальванотехніка".

Інф. каф. технології електрохімічних виробництв

Бібліотечка газети «Київський політехнік»

Бібліотечка газети «Київський політехнік» надає читачам доступ до книжкових видань, підготовлених співробітниками редакції та дописувачами газети. Деякі з них вже вийшли друком на папері, інші поки що можна прочитати лише в електронному варіанті. Це книжки з історії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», біографії великих науковців, збірки публікацій газети різних років з різноманітної тематики тощо. Редакція газети планує час від часу поповнювати бібліотечку. Про нові надходження ми повідомлятимемо в газеті та на її Інтернет-сторінках.