Висновки перевірки фінансово-господарської діяльності КПІ ім. Ігоря Сікорського: фактів корупції не виявлено (відео)

2019.03.11 Виступає О. Карабанов

На засіданні Вченої ради КПІ ім. Ігоря Сікорського, що відбулося 11 березня, про висновки комісії Північного офісу Державної аудиторської служби України, яка проводила ревізію фінансово-господарської діяльності університету, розповів її голова Олександр Карабанов.

Велика група аудиторів, до складу якої входили більше 10 осіб, працювала в університеті більше двох місяців. Вона дійшла висновку, що ані корупційних діянь, ані зловживань з метою незаконного збагачення в господарській діяльності університету та при укладенні ним інвестиційних угод не було. «Підбиваючи підсумки ревізії, хочу зазначити, що в університеті на досить високому рівні було забезпечено використання бюджетних коштів, достовірність бухгалтерського обліку та звітності, збереження майна, – наголосив Олександр Карабанов, завершуючи свій виступ. – В цілому, діяльність університету здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства».

Після виступу Олександра Карабанова відбулося обговорення результатів роботи комісії, в якому виступили заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич, президент Асоціації випускників КПІ ім. Ігоря Сікорського народний депутат України Дмитро Андрієвський, професор Валентин Печеник, проректор з наукової роботи академік НАН України Михайло Ільченко, декан інженерно-хімічного факультету Євген Панов, начальник департаменту економіки та фінансів КПІ ім. Ігоря Сікорського – головний бухгалтер Людмила Субботіна та інші.

Валентин Печеник звернув увагу учасників засідання на репутаційні збитки, які поніс університет внаслідок необгрунтованих звинувачень його адміністрації в корупційних діяннях, і запропонував внести до рішення Вченої ради з цього питання пункт щодо звернення до суду з вимогою відшкодувати університету моральні збитки і, в разі задоволення позову, перерахувати отримані кошти на підтримку українських Збройних Сил України. Пропозицію підтримав проректор Михайло Ільченко, який наголосив ще й на необхідності компенсації матеріальних збитків, які поніс університет через цькування, організоване низкою ЗМІ та деякими активістами. Так, серед іншого, внаслідок кампанії звинувачень керівництва університету в зловживаннях, не було укладено угоди щодо реалізації великого проекту зі створення супутникового угрупування, на суму 40 млн. гривень. Про необхідність захисту вищої школи і, зокрема, КПІ, від спроб дискредитації з боку недобросовісних «викривальників» говорили й декан інженерно-хімічного факультету Євген Панов та інші. Про те, наскільки прискіпливо проводилися перевірки по усіх напрямах фінансово-господарської діяльності університету, розповіла Людмила Субботіна. Вона, зокрема, повідомила, що окрім комісії Держаудитслужби в КПІ працювали ще й фахівці Національного агентства з питань запобігання корупції та поліції, які корупційних злочинів у господарчій діяльності університету так само не виявили.

На відео: звіт начальника Північного офісу Держаудитслужби О.В. Карабанова про повну перевірку господарської та інвестиційної діяльності КПІ, виступи президента Асоціації випускників КПІ ім. Ігоря Сікорського народного депутата Д.Й. Андрієвського, заступника Міністра освіти і науки України Ю.М. Рашкевича, голови профкому студентів А.Ю. Гаврушкевича та інші виступи на Вченій Раді КПІ 11.03.19 року (відео надане профкомом студентів КПІ ім. Ігоря Сікорського).