У Державному політехнічному музеї при НТУУ "КПІ" триває виставка раритетних електротехнічних експонатів кінця ХІХ – першої половини ХХ століття. Її організовано за підтримки концерну "Siemens" і приурочено до 160-ої річниці співпраці цієї компанії з Україною.

Співпраця ця розпочалася з укладеного в 1853 році контракту на прокладення телеграфної лінії Санкт-Петербург – Севастополь крізь Київ і Одесу й до 30-х років ХХ століття активно розвивалася. Потім була певна пауза, але на початку 90-х повномасштабне партнерство не лише відновилося, але й, завдяки рамковій угоді між українським урядом і компанією, набуло нової якості. Вона обійняла міцні позиції на українському ринку і, до речі, тісно співпрацює і з НТУУ "КПІ".

Про віхи співпраці розповідає окремий стенд "Історія Siemens в історії України", але увагу відвідувачів привертає не лише він. Найцікавішими для аматорів історії техніки є, звісно, зразки обладнання. Серед них – невеличкий електродвигун 1908 року випуску, вольтомметр і вольтметр початку ХХ століття, радіоприймачі й якісна електроарматура, якими можна користуватися і сьогодні, телекс – близький родич усім відомого факсу й таке інше.

Організатори подбали і про те, щоб усі, хто завітає на виставку, не лише розглядали технічні вироби минулого століття, але й дізналися про історію їх створення та про сьогоднішній день техніки такого ж призначення, тому біля кожного експо¬нату на стенді є вичерпна довідка відповідного змісту. Тож попри невелику кількість експонатів, виставка є по-справжньому цікавою і дає змогу не лише на власні очі побачити дива інженерної думки минулого століття, але й дізнатися дещо нове про речі, здавалося б, відомі зі шкільної лави. Працюватиме виставка до 11 грудня.

Дата події

Бібліотечка газети «Київський політехнік»

Бібліотечка газети «Київський політехнік» надає читачам доступ до книжкових видань, підготовлених співробітниками редакції та дописувачами газети. Деякі з них вже вийшли друком на папері, інші поки що можна прочитати лише в електронному варіанті. Це книжки з історії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», біографії великих науковців, збірки публікацій газети різних років з різноманітної тематики тощо. Редакція газети планує час від часу поповнювати бібліотечку. Про нові надходження ми повідомлятимемо в газеті та на її Інтернет-сторінках.