Напередодні Дня працівників дипломатичної служби України, яке відзначається 22 грудня, в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбулася презентація сімнадцятого випуску наукового щорічника «Україна дипломатична» та видань серії «Бібліотека наукового щорічника “Україна дипломатична”».

Участь у презентації взяли очільники дипломатичних місій 35 держав, відомі вчені, громадські та політичні діячі, журналісти, викладачі університетів. Серед присутніх – Святійший Патріарх Української Православної Церкви Київського патріархату Філарет, екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко, голова правління Київської організації Національної спілки журналістів України Михайло Сорока, Надзвичайний і Повноважний Посол України, президент Української асоціації зовнішньої політики Володимир Хандогій, Надзвичайний і Повноважний Посол України, перший посол України у Великій Британії, академік НАН України Сергій Комісаренко, ветерани дипломатичної служби України та багато-багато інших непересічних особистостей.

Щорічник «Україна дипломатична» посів помітне місце в духовному, дипломатичному та соціальному житті суспільства. Це унікальне, єдине в європейському просторі видання з наукових позицій знайомить читачів із дипломатичним життям як України, так і світової спільноти загалом. Щорічник отримав міжнародне визнання, зокрема ООН і ЮНЕСКО, згуртував довкола себе кращий науковий потенціал нашої країни та зарубіжжя. Він надходить до бібліотеки Конгресу США й наукових інституцій Європи, використовується як джерело цінної інформації у навчальному процесі на відповідних факультетах низки вітчизняних університетів.

Відкрив урочисте зібрання ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського, академік НАН України Михайло Згуровський. «Дуже важливо, щоб інформація про те, чим живе Україна, що в ній відбувається, доносилася до зовнішнього світу, в тому числі й через дипломатичні представництва. Одним із джерел такого інформування є й презентований щорічник, – наголосив він у своєму вітальному виступі. – Що ж до справ, якими займаємося ми в університеті, то їхньою домінантою на нинішньому часовому відрізку часу ми обрали розвиток пілотного проекту – створення моделі інноваційної економіки України на прикладі нашого університетського інноваційного середовища. Крок за кроком протягом останніх років ми рухаємося цим шляхом і сподіваємося, що ті напрацювання, що вже ми маємо, будуть поширені на всю нашу країну загалом, і Україна ближчим часом зможе перейти від сировинної моделі економіки до високотехнологічного розвитку, до економіки знань».

З особливостями реалізації цього проекту в КПІ ім. Ігоря Сікорського, зокрема з функціонуванням, здобутками та планами розвитку університетського інноваційного середовища, ознайомив гостей генеральний директор Наукового парку «Київська політехніка» Володимир Гнат.

Учасників презентації привітали Святійший Патріарх Української Православної Церкви Київського патріархату Філарет, Надзвичайний і Повноважний Посол України, екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко, генеральний директор ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв», видавець Павло Кривонос, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індія в Україні Манодж Кумар Бхарті, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Узбекистан Алішер Абдуалієв, Надзвичайний і Повноважний Посол України, віце-президент НАН України Сергій Пірожков.

Докладно про черговий випуск щорічника «Україна дипломатична» розповів учасникам презентації його головний редактор, заслужений журналіст України Анатолій Денисенко.

Отже, обсяг сімнадцятого випуску щорічника сягає майже 1000 сторінок тексту українською й англійською мовами. У книзі 65 публікацій: статті зарубіжних і вітчизняних дипломатів, наукові розвідки про сучасний стан та історію міжнародних відносин, української дипломатії. У зв’язку з 25-ю річницею незалежної української дипломатії запроваджено рубрику «Відлуння історії та сучасної української дипломатії». Для тих, хто небайдужий до для історії дипломатії незалежної України, буде цікавою рубрика «Слово ветеранам дипломатичної служби». Не менш вартими уваги є також інтерв’ю та дослідження Надзвичайних і Повноважних Послів, науковців, журналістів, громадських і політичних діячів.

Учасникам презентації було також представлено видання «Бібліотеки…», зокрема: «Дипломатична та консульська служба у вимірі особистості», «Духовний пастор української нації» (до 50-річчя архіпастирського служіння Філарета), «Довгий шлях до дипломатичного Олімпу» (спогади Посла Михайла Дашкевича).

Примірники щорічника «Україна дипломатична» та видань серії «Бібліотека наукового щорічника “Україна дипломатична”» передано до Науково-технічної бібліотеки КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Відео презентації 17-го випуску щорічника «Україна дипломатична» https://youtu.be/AgEXLpXX7PI

Дата події