17 травня в НТУУ «КПІ» розпочала роботу XV Міжнародна науково-технічна конференція «Приладобудування: стан і перспективи». Вона є традиційним майданчиком спілкування науково-промислової спільноти в царині проблем створення засад сучасного приладобудування, прецизійних технологій, інтелектуалізації виробництва.
У роботі конференції беруть участь 349 представників 47 промислових підприємств, академічних, університетських та галузевих дослідницьких установ з 24 міст України, а також з Республіки Білорусь, Венесуели, Еквадору, Швеції, Німеччини, Польщі, Чехії, Південної Кореї.
У рамках конференції «Приладобудування: стан і перспективи». розпочала роботу і ІХ науково-практична конференція студентів та аспірантів «Погляд у майбутнє приладобудування», яка фактично є молодіжною складовою усього форуму.
Учасники першого пленарного засідання заслухали 5 доповідей: «Моніторинг довкілля з використанням безпілотних авіаційних комплексів» (чл.- кор. НАН України В. П. Бабак, Інститут технічної теплофізики НАН України), «Оптичне приладобудування в головній астрономічній обсерваторії НАН України» (співробітники Головної астрономічної обсерваторії НАН України І. І. Синявський, Ю. С. Іванов, М. Г. Сосонкін), «Науково-практичні засади створення та впровадження еталонів об’єму та витрати газу нового покоління» (співробітники ДП «Укрметртестстандарт» А. М. Рак, І. І. Пархомчук), «Розвиток відновлювальної енергетики в Україні» (головний інженер Інституту відновлювальної енергетики НАН України Ю. П. Фаворський, компанія «А+Енерджі»; Українсько-польський центр розвитку технологій відновлювальних джерел енергії і енергоефективності), «Технології 3D друку в медицині та техніці» (Ольга Добріна, функціональний аналітик «Компанії Матеріалайз (Materialise NV)».
Далі конференція працюватиме по секціях «Комп’ютерно-інтегровані технології та системи навігації і керування», «Оптичні та оптико-електронні прилади і системи», «Комп’ютерно-інтегровані технології виробництва приладів», «Інформаційні технології, теорія і проектування систем вимірювання механічних величин, мікро і нанопристроїв», «Аналітичне та екологічне приладобудування», «Інформаційно-вимірювальна техніка та технології біометричних досліджень», «Неруйнівний контроль, технічна та медична діагностика, підготовка фахівців галузі», «Енергозбереження. Інформаційно-вимірювальні технології та системи».
Робота конференції завершиться 18 травня.