14 квітня 2016 р. в НТУУ «КПІ» пройшла XIV Міжнародна молодіжна науково-практична конференція «Історія розвитку науки, техніки та освіти».
Урочисте відкриття конференції пройшло у конференц-залі Науково-технічної бібліотеки НТУУ «КПІ» ім. Г.І.Денисенка. Учасників привітали декан фізико-математичного факультету д.т.н., проф. Володимир Ванін, директор НТБ НТУУ «КПІ» Оксана Бруй, провідний науковий співробітник Інституту досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва д.і.н. Алла Литвинко.
Учасники заслухали низку доповідей.
Директор Державного політехнічного музею при НТУУ «КПІ» Наталія Писаревська у своїй доповіді «Назад до майбутнього. Особливі музеї» розповіла про музеї науки і техніки.
Головний технолог підприємства ТОВ «Пролог Семікор» Олександр Алєксєєнко доповів про розвиток новітнього високотехнологічного виробництва кремнієвих зливків, пластин, сонячних панелей та монокристалічних сапфірових підкладок для світлодіодної індустрії.
Професор Каліфорнійського університету (США) Петро Сердюков, який багато років викладає дистанційні курси, поділився своїми думками про стан та перспективи дистанційної освіти, і, схоже,переконав слухачів у тому, що, попри недоліки і проблеми, дистанційна освіта має великі перспективи, особливо для підвищення кваліфікації і здобуття другої освіти.
Віце-президент Українського фізичного товариства, провідний науковий співробітник Інституту фізики НАН України, д.ф.-м.н., професор Василь Шендеровський у доповіді «Трагічні скрижалі української науки» розповів про долю репресованих українських вчених.
На завершення пленарного засідання доцент кафедри загальної та теоретичної фізики ФМФ НТУУ «КПІ», к.ф.-м.н. Лілія Пономаренко зробила дуже цікаву доповідь про життєвий шлях, наукову і організаційну діяльність першого професора фізики Київського політехнічного інституту Г.Г.Де-Метца, 155 років з дня народження якого виповнюється у травні цього року.
Після перерви учасники конференції продовжили роботу у трьох секціях – «Роль особистості в науці. Феномен наукової та науково-технічні школи. Сторінки історії природничих та технічних наук в Україні та світі», «Фізика та сучасний технологічний світ», «Розвиток освіти в Україні та світі. Методологія навчання фізико-математичних наук».
На фото: виступає професор Петро Сердюков
[14.04.2016] XIV міжнародна молодіжна науково-практична конференція «Історія розвитку науки, техніки та освіти» за темою: молодіжні ініціативи формування науково-освітнього простору України
14 квітня 2016 року Національний технічний університет України «Київський Політехнічний Інститут», Фізико-математичний факультет, Центр досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України, Рада молодих учених при МОН України, Державний політехнічний музей при НТУУ «КПІ», Науково-технічна бібліотека ім. Г.І.Денисенка НТУУ «КПІ» в рамках міжнародного молодіжного симпозіуму з історії науки і техніки «Пріоритети української науки» проводять XIV міжнародну молодіжну науково-практичну конференцію «Історія розвитку науки, техніки та освіти» за темою: молодіжні ініціативи формування науково-освітнього простору України.
На конференції будуть розглядатися питання:
- Історичні аспекти розвитку фізико-математичних і технічних наук в Україні та світі
- Внесок учених та інженерів України у світову науку і техніку
- Значення історії науки і техніки для патріотичного виховання студентства
- Впровадження історико-наукових досліджень та учбових курсів у вищу школу
- Технічні університети у розвитку науки та технічної освіти, методологія викладання фізико-математичних наук
- Роль особистості в науці, наукові та науково-технічні школи
До участі у роботі конференції запрошуються молоді науковці, студентська молодь
МІСЦЕ ТА ЧАС ПРОВЕДЕННЯ КОНФЕРЕНЦІЇ
Конференц-зала Науково-технічної бібліотеки ім. Г.І. Денисенка НТУУ «КПІ», пр-т Перемоги 37, 14 квітня 2016, о 10:00 годині
КОНТРОЛЬНІ ДАТИ КОНФЕРЕНЦІЇ
До 20.03.2016 – подати заявку та текст тез доповіді для публікації
До 28.03.2016 – сплатити організаційний внесок
Заявка на кожного учасника та текст тез (до 3 сторінок) надсилаються в електронному форматі на адресу Оргкомітету: HISTE2016[at]ukr.net
Додаткова інформація, форма заявки учасника та правила оформлення тез у доданому файлі.
Долучення | Розмір |
---|---|
fmf-2016.pdf (169.6 КБ) | 169.6 КБ |