5 квітня в НТУУ «КПІ» відбулася перше засідання в рамках зустрічі університетів-партнерів, які працюють у проекті «Розвиток мережевої інфраструктури для підтримки молодіжного підприємництва на платформі фаблабів (FABLAB)» за програмою ЄС ERASMUS+.
Фаблабами (від англ. fabrication laboratory – виробнича лабораторія) називають майстерні, що пропонують учасникам можливість на сучасному обладнанні втілити у життя свої ідеї, пов’язані з виробництвом. Головний принцип діяльності таких лабораторія – доступність для всіх, хто займається інноваційною діяльністю. Фаблаби облаштовуються універсальним комп’ютеризованим обладнанням, останнім часом – насамперед 3D-принтерами. З огляду на високу вартість такої техніки, створення фаблабу – справа недешева, особливо для українських вишів. Тож щоб здешевити проект і забезпечити його успішну реалізацію, кілька українських університетів об’єдналися у консорціум. До його складу увійшли й університети з країн Західної Європи, адже однією з головних умов роботи в таких проектах є участь у команді також університетів з країн-членів програми Європейського Союзу ЕРАЗМУС+ .
Отже до КПІ з’їхалися представники університетів Великої Британії, Португалії, Франції, Іспанії, Данії та Білорусі. Звісно, участь у першому засіданні партнерів взяли і учасники проекту з боку України – співробітники Харківського національного університету економіки імені Семена Кузнеця, Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя та, звісно, Інституту прикладного системного аналізу Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут». Учасники обговорили загальні питання взаємодії у рамках розрахованого на три роки проекту. Крім того, з докладною розповіддю про створене в КПІ інноваційне середовище, його роботу та проекти, що в ньому вже реалізовано, перед ними виступив генеральний директор Наукового парку «Київська політехніка» Володимир Гнат.
Відповідно до програми зустрічі подальша робота членів консорціуму проходитиме в лабораторіях Інституту прикладного системного аналізу НТУУ «КПІ» і завершиться 6 квітня.