26 березня у Залі засідань Вченої ради НТУУ «КПІ» відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Вклад наукової та студентської молоді в підвищенні енергоефективності і екологічності феросплавного виробництва».
Організаторами конференції виступили Українська асоціація виробників феросплавів та іншої електрометалургійної продукції (УкрФА), керівні органи Міжнародного феросплавного конгресу INFACON-14, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Національна металургійна академія України. Організаційну підтримку надали АКБ «Приватбанк», Міжнародний феросплавний комітет, Національна академія наук України, Міністерство освіти і науки України та Київський Центр ЮНІДО.
Мета конференції – активізація участі молодих вчених, фахівців і студентів у проведенні досліджень у сфері теорії і практики феросплавного виробництва. Різноманітна тематика конференції включала такі напрями, як теорія і практика феросплавного виробництва, удосконалення устаткування для виробництва феросплавів, головні шляхи енергозбереження і підвищення енергоефективності феросплавного виробництва тощо.
Ця молодіжна конференція проводиться як один із заходів наступного Міжнародного феросплавного конгресу INFACON-14 (Київ, червень 2015 р.) і за погодженням Міжнародного феросплавного комітету отримує статус «Молодіжного INFACON-14».
У конференції взяли участь молоді вчені, дослідники, аспіранти і студенти, які навчаються на електрометалургійних спеціальностях у вишах України і за кордоном, гості – колеги з Словаччини - спеціалісти підприємства OFZ, а також молоді спеціалісти українських і зарубіжних феросплавних підприємств.
Вів засідання віце-президент Української асоціації підприємств чорної металургії «Укрмет» Сергій Грищенко.
На церемонії відкриття виступив голова оргкомітету, ректор НТУУ «КПІ» Михайло Згуровський. Він наголосив на важливості наукових пошуків і впроваджень новітніх технологій у феросплавному виробництві як однієї з найбільш розвинутих галузей в металургійному виробництві в Україні. Якнайширше залучення до цього процесу молоді необхідне і цілком зрозуміле.
Було також зачитано привітання від Президента НАН України Бориса Патона. З вітальним словом від ПриватБанку до присутніх звернувся виконуючий директор УкрФА Сергій Кудрявцев. Керівники провідних підприємств галузі Павло Кравченко (ВАТ «Запорізький завод феросплавів») і Володимир Куцин (ПАТ «Нікопольський завод феросплавів») привітали присутніх і цілеспрямовано – для молоді – розповіли про діяльність і досягнення феросплавних виробництв. З привітанням виступила також декан металургійного факультету НМетАУ Людмила Камкіна. З доповіддю, яка була названа ведучим базовою, «Об’ємно-планувальні рішення феросплавних цехів і їх класифікація» виступив академік Міжнародної академії наук, генеральний директор Науково-виробничої упроваджувальної фірми «Топаз ЛТД» Володимир Шевченко.
Конференція продовжилася доповідями, присвяченими науковим розробкам в феросплавному виробництві аспірантів НТУУ «КПІ», фахівців Національної Металургійної академії України, ПАТ «Запорізький завод феросплавів», ТОВ «Побужський феронікелевий комбінат», ТОВ «Нікопольський завод феросплавів». У другій частині на ній виступили з доповідями студенти НТУУ «КПІ» і НМетАУ. Для учасників також були організовані екскурсії на ТОВ «Побужський феронікелевий комбінат» і лабораторії інженерно-фізичного факультету нашого університету.
На конференції відбулося підбиття підсумків конкурсу на кращі молодіжні роботи в сфері теорії і практики феросплавного виробництва. Група експертів спільно з Оргкомітетом конкурсу за підсумками рейтингової оцінки визначила 15 переможців у номінаціях «аспіранти та молоді вчені», «заводські фахівці» та «студенти». Переможці зможуть взяти участь у традиційних щорічних тематичних конференціях УкрФА і міжнародному феросплавному конгресі INFACON-14.
На фото: виступає генеральний директор Науково-виробничої упроваджувальної фірми «Топаз ЛТД» Володимир Шевченко