НТУУ «КПІ» відвідала делегація південнокорейської компанії «Медоніка», до складу якої входили її провідні технічні фахівці та менеджери.
14 травня представники компанії прочитали для студентів, аспірантів і викладачів університету лекцію «Південнокорейський досвід розробок та виробництва сучасного медичного обладнання». Власне, основні положення лекції стосувалися принципів роботи медичного обладнання, що розробляється і постачається «Медонікою» (це високоякісні цифрові, аналогові і мобільні магнітно-резонансні томографи, рентген-апарати та інша техніка медичного призначення). Окрім того, гості ознайомили слухачів з діяльністю компанії з виробництва, а також дистрибуції та реалізації медичної техніки інших південнокорейських виробників і відповіли на запитання слухачів.
Компанія була заснована недавно – у 2009 році. Головний її офіс розташовано в Сеулі. Нині вона стрімко розвивається і вже має шість представництв за кордоном. Одне з них відкрито в Україні, друге – в Росії, третє – в Новій Зеландії, четверте – у Казахстані (воно працює на країни Центральної Азії та Кавказу), п’яте – у Гвінеї і шосте – в Угорщині. Тож «Медоніка» має гарний досвід розвитку співпраці з іншими країнами. Тому круглий стіл «Можливості співпраці у спільному розвитку медичного приладобудування», який відбувся в КПІ 15 травня, був присвячений саме питанням розширення кооперації.
«Ми високо цінуємо внесок Південної Кореї у налагодження співпраці в сфері науково-технічного співробітництва, і раді вітати вас у стінах нашого університету, – наголосив на початку засідання модератор засідання декан факультету біомедичної інженерії Віталій Максименко. – Співпраця КПІ з Південною Кореєю розпочалася в 2005 році, у нас створено спільний центр ІТ-технологій, торік у нас відбулася надзвичайно цікава масштабна спільна наукова конференція. Сподіваюся, й наша сьогоднішня зустріч буде цікавою і корисною для всіх її учасників».
Круглий стіл розпочався з презентації Українсько-Корейського центру ІТ-технологій, який працює в університеті. Учасники круглого столу від КПІ провели також презентації факультету біомедичної інженерії, факультету електроніки, приладобудівного факультету, радіотехнічного факультету, проекту «Рентгенівські трубки на основі нанокомпозитної металокераміки» та розробок техніки медичного призначення, які здійснюються в КБ «Шторм».
Під час обговорення презентацій учасники круглого столу знайшли цікаві для налагодження подальшого співробітництва напрями і обмінялися докладнішою інформацією на електронних носіях для подальшого її опрацювання та прийняття відповідних рішень.