24 квітня на хіміко-технологічному факультеті Національного технічнго університету України «Київський політехнічний інститут» відбулося відкриття Українсько-норвезького центру дистанційного навчання.
Участь у церемонії відкриття взяли Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегія в Україні Йон Ельведал Фредріксен, перший проректор НТУУ "КПІ" академік НАН України Юрій Якименко, координатор міжнародного проекту «Eurasia Programme» Центру міжнародної освіти Норвегії професор Борд Хекланд, представники Посольства Норвегії в Україні, декан ХТФ професор Ігор Астрелін, працівники, викладачі, науковці і студенти НТУУ «КПІ».
У своєму вітальному слові до учасників урочистостей Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегія в Україні Йон Елведал Фредріксен наголосив, що відкриття цього центру – новий важливий крок у встановленні партнерських відносин між освітянськими установами Норвегії та України. Відносин взаємокорисних, цікавих перспективами, які вони відкривають для студентів і дослідників обох країн.
Обладнаний вісьмома робочими місцями, великим екраном та спеціальним демонстраційним обладнанням для проведення відео-конференцій, центр дозволятиме проводити на факультеті інтерактивні лекційні, семінарські та індивідуальні заняття з викладачами, які постійно працюють в інших містах і країнах у спеціалізованому середовищі, що створене на основі сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, забезпечувати доступ до інформаційно-навчальних ресурсів європейських університетів, проводити зустрічі з відомими закордонними вченими тощо.
З Норвегії за допомогою встановленого в центрі телекомунікаційного обладнання учасників церемонії відкриття привітав також ректор Університетського коледжу м. Йовік професор Йорн Ролдсен (у цьому Університетському коледжі вже тепер перебувають у відрядженні двоє викладачів НТУУ «КПІ» та навчаються семеро київських студентів-політехніків). Після нього професор Борд Хекланд – координатор міжнародного проекту «Eurasia Programme» у галузі освіти – розповів про мету цього проекту, напрями його діяльності і бюджет, який виділено Норвегією на реалізацію заходів у його рамках. Слід зауважити, що на фінансування цієї програми у 2010–2015 роках передбачено 100 мільйонів норвезьких крон, тобто приблизно 13 мільйонів євро, причому три чверті цих коштів спрямовуватимуться на реалізацію відповідних проектів, і чверть – на стипендії для студентів і дослідників з країн колишнього СРСР. До речі, відкриття в КПІ Українсько-норвезького центру дистанційного навчання профінансовано саме за рахунок цього проекту.
Завершилася церемонія дистанційним семінаром з проблем сталого виробництва, який провів для студентів і викладачів КПІ професор Університетського коледжу м. Йовік Христиан Мартинсен.