Щороку у перші дні весни колектив кафедри української мови, літератури та культури факультету лінгвістики проводить заходи, присвячені Т.Г. Шевченку. Тож і цього року 13 березня відбулася студентська науково-практична конференція «Шевченківські читання».

Частими гостями на урочистостях, організованих нашою кафедрою, є студенти Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського. Цьогоріч Марічка Гримайло, Руслан Солоненко, Олена Мальчик (клас педагога Л.В. Дедюх) виконували під бандуру твори Кобзаря. Майстерна гра та красиві голоси створили затишну атмосферу в конференц-залі.

З цікавою доповіддю виступила ст. науковий співробітник Музею Т.Г. Шевченка О.В. Карпенко. Супроводжуючи  виступ вдало дібраними світлинами ХІХ ст., Ольга Василівна розповіла про перебування Тараса Шевченка в Києві, про його улюблені куточки нашого прадавнього міста. Продемонструвала пані Ольга також малюнки та офорти видатного художника, на яких він зобразив київські краєвиди.

Змістовні доповіді  представили на конференції також студенти нашого університету. Найбільше зацікавив присутніх Олександр Гулак з ФІОТу. Він підготував надзвичайно цікаву презентацію на тему «Мотиви родини / самотності в поезії Т.Г. Шевченка». Маловідомі факти про поета, багато цікавих світлин, сучасний погляд на життя і творчість Кобзаря, до того ж неабиякий ораторський хист юнака – все це справило велике враження на учасників та гостей Шевченківських читань.

Лунало на конференції і Тарасове слово. Схвилювали слухачів виступи  студентів ФЕА Данила Трінчука, який продекламував поезію «Дівочії ночі»,  та Христини Бідак – вона прочитала всю баладу «Тополя». І чи не вперше почули учасники конференції «Заповіт» Т. Шевченка у перекладах кількома мовами: румунською його декламувала Олександра Мельниченко (ВПІ), французькою – Аюб  Мааші (ММІФ), туркменською – Дунягозел Мантиєва (ФММ). А студентка-іноземка з ІЕЕ Крістіана Аденійі прочитала поезію «Світає, край неба палає».

Мов зачаровані слухали присутні пісню на слова Т. Шевченка «Ой, чого ж ти, доле», яку виконала першокурсниця теплоенергетичного факультету Інна Беднарська. Поспілкувавшись з дівчиною, ми дізналися, що вона родом з Хмельниччини і лише півроку навчалася у класі народного вокалу в музичній школі. Тож гучні оплески і схвальні вигуки на конференції були, насамперед, визнанням її таланту.

І ще одна добра традиція склалася в нашому університеті. Кілька років поспіль з нагоди Шевченківських днів викладачі кафедри української мови, літератури та культури проводять вікторину серед студентів і співробітників Київської політехніки, які цікавляться життям і творчим доробком Кобзаря. Переможницею цьогорічної вікторини стала студентка 4-го курсу ФІОТ Анастасія Курчинська.

О.М.Новак, Л.Ш. Динікова - викладачі кафедри української мови, літератури та культури ФЛ

Дата події