4 листопада НТУУ «КПІ» долучився до впровадження програми «Енергоефективні університетські містечка». Програма здійснюється як складова Проекту «Реформи міського теплозабезпечення в Україні», який реалізується Інститутом місцевого розвитку в рамках проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Мета програми – збереження енергоресурсів нашого університетського містечка, формування у студентів, викладачів і співробітників нового типу мислення, заснованого на розумінні цінності споживаних ресурсів, виховання енергоощадливої поведінки.

Реалізацію програми покладено на студентів нашого університету, які об’єднані у чотири групи – технічну (факультети ІЕЕ та ТЕФ під керівництвом к.т.н. О.В.Боріченко, к.т.н. П.О.Барабаш), екологічну (факультет ІЕЕ – куратор В.С.Козьяков), економічну (факультети ІЕЕ та ФММ - куратор Є.Г.Скловська) та PR-групу (ВПІ та ФСП – куратор к.і.н. О.О.Балюн). Кожна з них отримала персональні завдання, які будуть виконувати впродовж 5 місяців. Відповідно – технічна група просканує будівлі та споруди ВНЗ з метою визначення найбільш енерговитратних навчального корпусу та гуртожитку; економісти – проаналізують тарифи на енергетичні ресурси та воду, ресурсоспоживання ВНЗ загалом та оплату за спожите. Завданням екологічної ж групи стане визначення характеристик впливу шкідливих викидів у атмосферу на довкілля, а PR-ники займатимуться інформуванням та формуванням суспільної думки щодо ефективності використання енергоресурсів.

Усі студенти, викладачі та працівники університету запрошуються долучитися до програми своїм відповідальним ставленням до збереження енергоресурсів рідного університетського містечка. Щорічна оптимізація використання енергоресурсів дозволить КПІ використовувати заощаджені кошти на поліпшення матеріально-технічної бази університету.

Під час урочистого старту програми директор Інституту енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ «КПІ» Артур Праховник наголосив: «Ця проблема є дуже актуальною не тільки для нашого університету, але й для усієї країни. Якщо у наших студентів, викладачів, співробітників сформуються звички енергозбереження, це дасть змогу знизити споживання природного газу на опалення житлових будинків, гуртожитків та навчальних корпусів ВНЗ усієї країни!»

Дата події