18-19 серпня в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» з дводенним візитом перебувала делегація університету Міссурі (м. Колумбія, США). Це найбільший університет штату Міссурі, в якому понад 33 тисячі студентів з більш як 100 країн світу навчаються нині за 19 напрямками. Відомий він насамперед своєю першою в Сполучених Штатах Школою (факультетом) журналістики, яка була відкрита ще 1908 року.
Проте традиційними для університету є й технічні спеціальності: його інженерний коледж забезпечує повний цикл підготовки фахівців – від бакалаврів і магістрів до докторів філософії (PhD) на одинадцяти відділеннях (академічних департаментах). Отож до складу делегації, очолюваної заступником декана з академічних програм цього коледжу Лексом Ейкерсом, входили також його викладачі і дослідники, тому зрозуміло, що їх насамперед цікавили можливі напрямки співпраці та академічних обмінів саме у технічних галузях. Гості зі США обмінялися думками з керівниками кількох інститутів і факультетів КПІ, завітали до Наукового парку «Київська політехніка» й відвідали Світовий центр даних з геоінформатики та сталого розвитку (СЦД Україна), який працює на базі НТУУ «КПІ». Певна річ, ознайомилися представники університету Міссурі й з історією та сьогоденням КПІ, зокрема не обійшли своєю увагою експозицію Державного політехнічного музею при НТУУ «КПІ» та книгозбірню Науково-технічної бібліотеки ім. Г.І.Денисенко. Завершився візит спілкуванням зі студентами – учасниками Шостої міжнародної Літньої школи «Досягнення та застосування сучасної інформатики, математики та фізики» (AACIMP-2011), серед яких були й шестеро представників цього університету, та участю у церемонії її закриття. Що ж до попередніх домовленостей щодо подальшої співпраці університету Міссурі та КПІ, досягнутих під час цього візиту, то їх планується відобразити в окремому документі, де будуть уточнені напрями й умови реалізації конкретних проектів.
На фото: у відділі авіації та космонавтики ім. І.І.Сікорського Державного політехнічного музею України при НТУУ «КПІ» американські гості отримали можливість на мить відчути себе космонавтами