В Інституті телекомунікаційних систем НТУУ «КПІ» 17 квітня урочисто відкрито аудиторію імені Олександра Олексійовича Зінченка. У церемонії відкриття аудиторії взяли участь удова Олександра Зінченка Ірина, його доньки Олександра і Катерина з онуком Макаром, ректор КПІ академік НАН України Михайло Згуровський, проректор з наукової роботи, директор ІТС академік НАН України Михайло Ільченко, викладачі, студенти і аспіранти університету.
«Сьогоднішня подія водночас сумна і приємна. Сумна тому, що Олександр Олексійович Зінченко, ім’я якого носитиме аудиторія, пішов з життя дуже рано. Приємна – тому, що в інституті, в якому він працював, увічнюється його пам’ять, – наголосив, виступаючи перед учасниками урочистостей, ректор НТУУ «КПІ» Михайло Згуровський. – Олександр Олексійович був яскравою, неординарною особистістю. За три роки роботи в КПІ він встиг зробити дуже багато. Ми від усього серця радіємо, що його роботи торік висунені на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки. Тепер, відкриваючи аудиторію, де він багато працював, ми робимо наступний крок у напрямку вшанування пам’яті Олександра Олексійовича. Впевнений, що студенти сприйматимуть його особистість і через цю аудиторію…».
Відомого політика, академіка Телевізійної академії України, засновника і багаторічного президента телеканалу «Інтер», заслуженого журналіста України, інженера і науковця Олександра Зінченка багато що пов’язувало з НТУУ «КПІ». Він був головою наглядової ради Наукового парку «Київська політехніка» і зробив значний внесок у формування та становлення інноваційного середовища університету на його базі та визначення засад його діяльності й пріоритетів розвитку. Впродовж останніх років свого життя він працював на посаді професора кафедри засобів телекомунікацій ІТС НТУУ «КПІ», де в стислі терміни підготував комплекс методичного та інформаційного забезпечення з дисципліни «Нормативна та правова база телекомунікацій» для всіх спеціальностей Інституту. Власне, і мультимедійна аудиторія, яка відтепер носитиме його ім’я, була створена з його ініціативи і за його матеріальної підтримки. Його багатий життєвий досвід, широкі знання, у тому числі й у сфері інформаційно-телекомунікаційних технологій, у поєднанні з педагогічною майстерністю дозволили йому проводити навчальні заняття зі студентами телекомунікаційних спеціальностей на найвищому методичному рівні. Він серйозно займався науковими дослідженнями: його роботи щодо теоретичного обґрунтування алгоритмів обробки візуальної інформації у реальному часі, розроблені ним вимоги до спеціалізованих процесорів для пристроїв відеоефектів з підвищення видовищності зображень згідно з чинними телевізійними стандартами та його внесок у адаптацію пристроїв відеоефектів до вимог українських споживачів на телевізійних центрах і студіях були високо оцінені фахівцями.
На церемонії відкриття аудиторії імені Олександра Зінченка виступили також його вдова Ірина Зінченко, колеги та його колишні студенти.