Людство підійшло до межі за якою баланс між ноосферою та її енергоспоживанням, тобто виживанням людства, потрібно зберігати за рахунок пошуку та використання відновлювальних та нетрадиційних джерел енергії - Сонця, вітру, енергії океанів, енергії Землі тощо, у поєднанні із новітніми технологіями в енергозбереженні та енергоспоживанні.
Енергозбереження - невичерпне «джерело» енергії, де поєднання інтелекту фахівців із впровадженням існуючих та розробкою новітніх технологій, спроможні вирішити основну і глобальну проблему - як і за рахунок чого забезпечити людство енергією та їжею (похідна від енергії). Світова економіка вже здійснила рішучі кроки у напрямку енергозбереження – починаючи від комп’ютерів, де від продуктивності залежить енергоспоживання процесорів (кількість у світи обчислюється сотнями міліонів), і закінчуючи плавленням металів (основного конструктивного матеріалу людства) та виробництвом гібридних енергозберігаючих авто – елементів престижу та вільного пересування. Для цього Кіотські домовленності жорстко обмежили викиди парникових газів у атмосферу. Енергія на цей час, у загальному сенсі, це не тільки відкриття традиційних джерел енергії - газу,нафти,урану, але і пошук, розробка та використання новітніх технологій енергозбереження!!!
Становище в якому опинилась Україна пов’язано із надбанням Радянського Союзу, де енергозбереженням не опікувалися. Марення із нібито невичерпними ресурсами призвели до побудови гігантських металургійних, хімічних підприємств, житлового господарства з централізованим теплопостачанням, де про енергозбереження не було і мови.
Україна зіткнулась з проблемами енергоспоживання, які у всьому світі вирішуються при об’єднанні організаційно-директивних методів на рівні урядів з використанням новітніх технологій. Виходу у України немає, або приєднання до світових напрямків у технологіях енергозбереження, або традиційні проблеми із споживанням та підвищеною оплатою за перевитрати газу, нафти, бензину, тепла у оселях тощо.
Цей проект розпочато кафедрою автоматизації управління електротехнічними комплексами (АУЕК) Національного технічного університету України
для того, щоб ліквідувати прогалини у використанні світових методик енергозбереження в Україні. Основна мета проекту - це розповсюдження інформації про світові енергозберігаючі технології. Ми намагатимося охопити всі сфери діяльності людства від будівництва до виробництва металів, побудови "розумного"житла та розробки гібридних авто, але тільки цим проблема енергозбереження не вичерпується. Тому, ми запрошуємо до співпраці українських, російських та світових фахівців у цій галузі для вирішення цієї проблеми.
Всі інтелектуали працюють з світовою мережею Internet ! Причини відомі – безмежні обсяги інформації та швидкий пошук, оперативність появлення інформації про нові досягнення та відсутність витрат на друкування паперових копій і як наслідок цього - забруднення оточуючого середовища. Тому, наші інформаційні матеріали будуть виходити в електронній формі на нашому сайті на будь-якій мові - українській, російській, європейських мовах тому, що енергозбереження це світова проблема і Україна не може відокремлюватись від цієї проблеми !
Ми сподіваємось, що цей проект буде частиною спільних зусиль які роблять фахівці в енергозбереженні, урядовці та бізнесмени по впровадженню енергозберігаючих технологій, і внаслідок цього Україна остаточно стане на шлях енергозбереження по якому прямують усі розвинуті країни світу !