Початком міжнародної мистецької акції ВОЛЬНАНОВА стала онлайн-зустріч викладача і студентів кафедри графіки НН ВПІ КПІ.

Студенти групи СГ-12 13 березня звернулися до професора Олексія Роготченка з проханням відновити лекції з образотворчого мистецтва, а вже 15 березня відбулася перша онлайн-зустріч. До першої лекції долучилося 6 студентів. Наступні лекції, що мали формат круглих столів, збирали студентів стаціонарного та заочного відділень з різних курсів. 15 березня студенти й викладачі вирішили розпочати Мистецький фронт.

Так народилася ідея створення актуальних творів (мистецтво, що робиться тут і зараз) на тему кривавої війни, яку розв’язала Росія проти України. Того ж дня ухвалили й проголосували рішення запросити до акції інші мистецькі ЗВО України. Головним куратором було призначено О. Роготченка, регіональним куратором від кафедри графіки – С. Оляніну, студентським куратором від КПІ – Д. Федченко.

Станом на 16 березня відбулися перемовини з провідними мистецькими вишами України. У роботі взяли участь ректор Львівської національної академії мистецтв В. Косів, декан факультету мистецтв Вінницького державного педагогічного університету Т. Зузяк, завідувачі кафедр з Івано-Франківська – О. Чуйко, Львова та Ужгорода – А. Коприва, Черкас І. Яковець, Полтави – Т. Зіненко, Києва – О. Школьна, Харкова – В. Лисняк, окупованого Херсону – О. Чепелюк. На спільному онлайн-засіданні оргкомітету до роботи долучилися голова Національної спілки художників України (НСХУ) К. Чернявський, голова Київської організації НСХУ М. Кутняхов, директор Художнього музею Черкас О. Гладун, заступник директора Інституту проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України І. Савчук.

Ухвалено загальне рішення повідомити ЗМІ про відкриття Мистецького фронту й запропонувати іншим мистецьким організаціям долучатися до Всеукраїнської інформаційної боротьби з агресором.

Започатковану в КПІ мистецьку акцію назвали ВОЛЬНАНОВА. Головними кураторами стали О. Роготченко, К. Чернявський, О. Гладун, І. Яковець. Платформу акції вирішено розмістити на базі Черкаського художнього музею. Виставку художніх творів призначено провести у післявоєнний період у залах музею Черкас і в залах Дирекції художніх виставок НСХУ.

ВОЛЬНАНОВА стала першим мистецьким майданчиком України з чітко прописаною і запропонованою ідеологією, умовами, строками, документальним підтвердженням авторства, згодою на оприлюднення імені автора й назви твору. ВОЛЬНАНОВА дала поштовх іншим мистецьким акціям. В Ужгороді, Полтаві, Вінниці станом на тепер проходять художні благодійні виставки. Отримані кошти віддають на потреби армії та вимушеним переселенцям. Почали працювати інші художні платформи, на яких оприлюднюються сучасні й раніше виконані твори.

Народжена зі студентської ініціативи мистецька акція ВОЛЬНАНОВА переросла в могутню художню виставку, на якій презентують актуальні твори досвідчені митці й студентська молодь. Акт єднання в спільній виставковій площині робіт сформованих митців – членів НСХУ і студентства країни відкрив принципово нову сторінку у спільній боротьбі з ворогом на Мистецькому інформаційному фронті.

Дата події