На згадку про перший з'їзд Народного руху України

Відкриттю біля входу до Центру культури та мистецтв КПІ ім. Ігоря Сікорського меморіальної дошки, присвяченої Першому з’їзду Народного руху України (НРУ), не завадили повітряні тривоги, що лунали у Києві.

Петро Таланчук про І зʼїзд Народного Руху України

Петро Михайлович Таланчук — випускник КПІ, доктор технічних наук, професор, з 1987 до 1992 року — ректор КПІ, перший міністр освіти незалежної України.

Саме за часів його ректорства 1989 року в ЦКМ КПІ відбувся Установчий з’їзд Народного Руху України.

Що читали перші студенти-політехніки

У фонді рідкісних і цінних видань Науково-технічної бібліотеки зберігається літографоване видання 1907 р. "Кіевскій Политехническій Институтъ. Студенческая Библіотека-Читальня. Каталогъ книгъ", надруковане в київській типолітографії "Прогрес".

Українізація КПІ 100 років тому: події та контекст

Сьогодні говорити про якусь адміністративну кампанію з українізації усіх сфер життя України щонайменше дивно. Точніше, особливо сьогодні, коли росія довела громадянам нашої країни, наскільки важливими для кожного з нас є питання мови і самоідентифікації.

Сила "Сталевого хреста"

"Український орден "Сталевий хрест" – це копія нацистського "Залізного хреста", – таку нісенітницю наприкінці минулого року поширювали в соціальних мережах провокатори і невігласи з російських телеграм-каналів, які, як мовиться, чують дзвін, але не відають, звідки він.

24 лютого – роковини початку повномасштабного вторгнення рф в Україну

…Перед світанком 24 лютого 2022 року більшість із нас прокинулися від звуків вибухів. За вікнами кожного очікувала нова реальність. Наші турботи, бажання і плани, які ще вчора здавалися такими важливими й нагальними, відразу стали несуттєвими.

Події на Майдані в лютому 2014-го

Дев’ять років тому 18 лютого в середмісті Києва розпочалися найжорсткіші протистояння між силовиками й учасниками Майдану, які називають завершальним етапом Революції гідності.

Їх поєднала авіація: Олег Антонов та Єлизавета Шахатуні. До 75-річчя першого польоту літака Ан-2

"Ан-2 – мій найбільший успіх… Він не має аналогів у світовій авіаційній техніці. Цей літак побудовано з розрахунком на наші своєрідні умови, яких більше ніде не існує…", – так сказав Генеральний авіаконструктор Олег Костянтинович Антонов.

Уроки історії зі «Сніданок з 1+1» — заснування Київської політехніки

124 роки тому, 31 серпня 1898 року, відбулося урочисте відкриття Київського політехнічного інституту.

Вступити до КПІ тоді було аж ніяк не просто: з-понад 1000 абітурієнтів на 1-й курс зарахували лише 360. Вступників ретельно перевіряли на знання профільних дисциплін.

Підписка на Історія