Видатні польські випускники КПІ

Згадуючи Войцеха Свєнтославського

Пам'ятаю, влітку 2010-го ми розмовляли з ректором Київської політехніки  Михайлом Згуровським про увічнення на території НТУУ "КПІ" пам'яті видатного польського вченого і громадського діяча – випускника КПІ – Войцеха Свєнтославського. Я запропонував бюджетний варіант – установити пам'ятну дошку.

Миколай Чижевський - Видатний польський випускник КПІ

Миколай Чижевський (Mikolaj Czyzewski) народився в Україні (місто Гадяч) у сім’ї повітового секретаря. У 1910 році закінчив київську гімназію і став студентом хімічного факультету КПІ, де отримав абсолюторій (тобто закінчив вуз без отримання диплома).

Єжі Помяновський - Видатний польський випускник КПІ

Народився в 1893 р. на Поділлі. Син лікаря. У 1912 р. закінчив гімназію в Луцьку і почав навчання в Київському університеті. У 1913 р. став студентом Львівської політехніки, а з 1915 р. – Київського політехнічного інституту. Закінчив навчання в 1922 р. у Варшавській політехніці.

Видатні польські випускники КПІ: Антон Олександр Скудро

Антон Олександр Скудро (Antoni Aleksander Skudro) народився у 1882 р. в Могилеві на Поділлі. Закінчив гімназію в Кишиневі, навчався в Київському університеті на математичному факультеті. У 1901 р. був виключений з університету за участь в нелегальному студентському страйку.

Видатні польські випускники КПІ: Кароль Шанявський

Кароль Шанявський (Karol Szaniawski) народився в Україні 1891 року в Ротмистровці Черкаського повіту в родині лікаря. Закінчив гімназію в Єлизаветграді (нині Кіровоград) і в 1909 р. був зарахований на механічний факультет Київського політехнічного інституту.

Видатні польські випускники Київського політехнічного. Олександр Добжанський

Олександр Зиґмунд Добжанський (Aleksander Zygmund Dobganski) народився у волинському селі Зазивав у 1891 році. У 1909 році вступив до КПІ, де у 1914 році став молодшим асистентом на факультеті хімії, а в 1917 отримав диплом інженера хіміка.

Видатні польські випускники Київського політехнічного. Ян Гіртлер

Ян Гіртлер (Jan Girtler) народився у 1879 році в м. Лукові. Закінчив гімназію в Седльцях, навчався у Варшавському політехнічному інституті, а після перерви у зв’язку зі студентським страйком переїхав до Києва, де у 1907 році закінчив КПІ, отримавши диплом інженера-технолога.

Видатні польські випускники Київського політехнічного. Станіслав Каневський

Станіслав Каневський народився в 1881 р., закінчив механічний факультет Київського політехнічного інституту. Під час навчання брав участь у діяльності польських орга¬нізацій: Корпорації студентів КПІ, а також Братерської допомоги в КПІ.