Кароль Шанявський (Karol Szaniawski) народився в Україні 1891 року в Ротмистровці Черкаського повіту в родині лікаря. Закінчив гімназію в Єлизаветграді (нині Кіровоград) і в 1909 р. був зарахований на механічний факультет Київського політехнічного інституту. Свої практики він проходив на металургійних заводах Дніпропетровська та Кривого Рогу, а також на заводі зброї в Царицині (нині Волгоград). Після закінчення інституту в 1917 р. став асистентом, а потім викладачем КПІ.

У 1918 році Кароль Шанявський переїхав до Польщі. Там він став директором варшавського приватного заводу машин та бетонних виробів, у 1923 р. – начальником цеху механічної обробки на варшавському заводі гвинтівок. У 1925 р. як керівник виробництва на заводі зброї в Радомі запустив у виробництво гвинтівку типу Маузер 98. У 1929 р. він повернувся до Варшави на колишній завод і став заступником директора та завідувачем відділу досліджень. Завдяки його праці завод почав випускати ручні та верстатні кулемети, спортивні гвинтівки, а також друкарські машинки. У 1932 р. перейшов на завод боєприпасів в м. Скаржиско-Каменна і став його віце-директором. У підлеглому йому бюро досліджень проводилась розробка патронів із снарядами високої початкової швидкості для протитанкової зброї. У 1936 р. Кароль Шанявський був переведений до Державного заводу зброї у Варшаві з метою проектування нових заводів зброї в Центральному промисловому окрузі. У 1937 р. він став директором нового заводу з виробництва гармат при металургійному заводі Стальова Воля. До війни цей завод випускав гармати кількох калібрів.

Після загарбання німцями Польщі К.Шанявський переїхав до Варшави й почав працювати технологом на заводі Паровоз, де трудився до Варшавського повстання.

Після визволення Польщі в 1945 р. він став головним інженером на Механічному заводі Стальова Воля, звідки в 1950 р. перейшов до варшавського Бюро будівництва пресів і молотів, де став головним інженером. З 1952 р. працював на Підприємстві проектування й будівництва промислових заводів ПРОЗАМЕТ у Варшаві, де на посаді головного проектувальника працював до пенсії (1958 р.). У той час він проектував лінії обробки важких деталей, наприклад, зубчатих коліс для великих редукторів, турбін, деталей для суднобудівництва, а також ліній для пластичної обробки. Ця людина була відомим фахівцем з механічної й пластичної обробки, знавцем європейського ринку верстатів, тому часто виїжджав у службові відрядження в західні країни в складі державних ділових делегацій.

К.Шанявський був активним діячем інженерних організацій, передусім Товариства польських інженерів і техніків-механіків (SIMP, входить до Головної технічної організації), де ангажувався в Головному правлінні. Отримав Кавалерійського хреста Ордена відродження Польщі.

Помер у 1961 р. і похований на Повонзьковському цвинтарі у Варшаві.