Антон Олександр Скудро (Antoni Aleksander Skudro) народився у 1882 р. в Могилеві на Поділлі. Закінчив гімназію в Кишиневі, навчався в Київському університеті на математичному факультеті. У 1901 р. був виключений з університету за участь в нелегальному студентському страйку. Вступив до Київського політехнічного інституту, але й звідси був виключений у 1905 р. за участь у підпільній роботі в революційному комітеті. Виїхав до Швейцарії. Після оголошення амністії повернувся до Києва і в 1910 р. закінчив механічний факультет КПІ, маючи спеціалізацію з електроенергетики.

Почав працювати монтажним інженером на електротехнічних фірмах AEG у Києві та Siemens-Halske в Одесі. Вів монтажні роботи на електростанціях (парові турбіни, котли), на інших заводах (двигуни, інсталяції електричного обладнання). З 1914 р. він працював завідувачем філіалу фірми Siemens-Schuckert у Севастополі, де керував електроінсталяційними роботами та будував електростанцію для морського порту. У 1917 р. став уповноваженим представником державних електроенергетичних підприємств в Криму. А.Скудро був у профсоюзі металістів, на громадських засадах працював в Польських будинках в Севастополі та Одесі. У 1919 р. став членом представницької групи польського уряду в Криму (м.Севастополь).

У 1922 р. А.Скудро переїхав до Варшави, створив власне підприємство з виконання електромонтажних робіт. Його бригади, в яких працювало багато поляків, які приїхали, як і він, з Росії, виконували електроустановки в багатьох містах: Варшава, Познань, Гданськ, Катовіце, Стараховіце, Влоцлавек, Вільно, Гродно, Львів та ін., одночасно на багатьох будівництвах. 1927 р. підприємство отримало права на виконання всіх видів електричних робіт, незалежно від напруги мережі. У 30-х рр. підприємство мало відділення в Гдині й Стальовій Волі.

А.Скудро як гарного фахівця запрошували інвестори для виконання робіт з іншими фірмами. Його підприємство, конкуруючи з іншими, зазвичай перемагало в торгах і отримувало найбільші та складні замовлення.

Під час німецької окупації фірма А.Скудро виконувала дрібні роботи в школах і лікарнях. Після Варшавського повстання у 1944 р. А.Скудро потрапив до німецького табору в Прушкові, але зумів втекти й сховався в селі Вельгомлин біля Кадомська.

Після звільнення Польщі А.Скудро працював головним енергетиком на заводі в Стальовій Волі. Пізніше став учасником групи з відновлення енергетики Щецинського округу (Західна Померанія). Після повернення до Варшави працював в Центральному керівництві енергетики та інших державних структурах з електрифікації й електромонтажу. У 1953 – 1955 рр. створив електроінсталяції в Палаці культури й науки у Варшаві.

А.Скудро діяв в інженерних організаціях, був членом центральної влади Товариства польських електриків. У 1937 р. брав участь у І польському з’їзді інженерів у Львові. Після війни був також і в Товаристві польських інженерів техніків-механіків (товариство входить до NOT). Був також експертом обох інженерних товариств. Писав статті про електроінсталяційні роботи в технічні журнали. Діяв також і в Секції вихованців КПІ при Головній технічній організації. А.Скудро нагороджений Кавалерійським хрестом Ордена відродження Польщі.

Помер у 1972 р. у Варшаві, де й похований.

May 17, 2006 || Автор: Януш Фукса, голова Секції вихованців КПІ у Польщі