1 лютого виповнилося 80 років Аркадію Дем'яновичу Пєтухову – відомому фахівцю в галузі переробки полімерних матеріалів, доктору технічних наук, старшому науковому співробітнику, професору, заслуженому винахіднику Української РСР, професору кафедри хімічної технології композиційних матеріалів ХТФ.

А.Д.Пєтухов народився в 1936 р. у білоруському селі Даленщина Могильовської обл. У 1953 р. закінчив залізничну СШ №22 станції Кричев-1 Південно-Західної залізниці. Через рік став студентом хіміко-технологічного факультету Московського технологічного інституту легкої промисловості, який із відзнакою закінчив у 1959 р., отримавши кваліфікацію інженера-технолога. З цього часу вся подальша трудова діяльність А.Д.Пєтухова нерозривно пов'язана з виробництвом і переробленням полімерів і матеріалів з їх застосуванням.

У 1959 р. було затверджено семирічний план розвитку народного господарства СРСР. Передбачалося ввести в дію шість потужних заводів хімічного машинобудування. Одне з таких підприємств – київський завод "Більшовик", який згодом став флагманом вітчизняного полімерного й хімічного машинобудування. Того ж року при заводі "Більшовик" було організовано Спеціальне конструкторське бюро з проектування машин для виробництва штучної шкіри, до якого було розподілено молодого спеціаліста А.Д.Пєтухова.

Невдовзі зазначене СКБ було реорганізоване в Український НДІ з розробки машин та устаткування з переробки пластичних мас, гуми і штучної шкіри – УкрНДІпластмаш, у якому А.Д.Пєтухов пропрацював упродовж майже півстоліття (з 1959 по 2004 рр.), обіймаючи посади від інженера-конструктора до заступника директора з наукової роботи. Творча наполеглива праця А.Д.Пєтухова в 1985 р. була відзначена почесним званням "Заслужений винахідник України", а через п'ять років його було призначено головним конструктором Міністерства важкого машинобудування СРСР з екструзійного обладнання.

Наполегливу працю конструктора й дослідника А.Д.Пєтухов суміщав з науковою діяльністю. У 1964 р. він став аспірантом кафедри машин та апаратів хімічних виробництв КПІ. Результатом навчання став захист у 1969 р. кандидатської дисертації, а в 1990 р. величезний науково-практичний досвід Аркадія Дем'яновича ліг в основу його докторської дисертації "Інтенсифікація процесів екструзії й модифікація виробів із полімерів". У 2004 р. А.Д.Пєтухов перейшов на викладацьку роботу до НТУУ "КПІ", який завжди залишався для нього другою домівкою після УкрНДІпластмаша. У 2007 р. йому було присвоєно вчене звання професора кафедри хімічної технології композиційних матеріалів. На цій кафедрі він і тепер продовжує активно працювати, передаючи молодому поколінню свій величезний досвід науковця, винахідника, технолога, конструктора й виробничника.

Уся наукова й конструкторська діяльність А.Д.Пєтухова пов'язана з виробництвом і переробленням полімерів. Під його керівництвом і за його безпосередньою участю виконано десятки науково-дослідних робіт, результатом яких стало створення понад сотні зразків нової техніки, чимало з яких і сьогодні успішно працюють у багатьох країнах світу. Значну частку досліджень і розробок було виконано разом з представниками широковідомої у світі наукової школи професора Київської політехніки Ю.Ю.Лукача. У творчому доробку ювіляра майже три сотні наукових праць, серед яких монографії і більше ста винаходів і корисних моделей, значну частку яких впроваджено у виробництво.

Професор А.Д.Пєтухов є членом двох спеціалізованих вчених рад, заступником голови редколегії журналу "Інженерні мережі з полімерних матеріалів", членом редколегій і активним автором фахових видань "Упаковка" і "Вісник НТУУ "КПІ". Серія: Хімічна інженерія, екологія та ресурсозбереження". А.Д.Пєтухова нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора, медаллю "За освоєння цілинних земель", медалями ВДНГ СРСР, грамотами Мінпромполітики і Міносвіти України. Але головною нагородою Аркадія Дем'яновича є вдячність його численних колег та учнів. Він дав "путівку в життя" багатьом науковцям, викладачам та організаторам виробництва.

Співробітники і студенти ХТФ та ІХФ щиро вітають професора А.Д.Пєтухова зі славним ювілеєм і бажають йому здоров'я та довгих років плідної роботи!