30 жовтня в НТУУ «КПІ» відбувся ярмарок професій. Цей захід щорічно збирає представників галузей, керівників підприємств і компаній та представників адміністрації й усіх навчальних підрозділів університету з метою налагодження партнерських стосунків між НТУУ «КПІ» та підприємствами на довгострокову перспективу.

Заступник першого проректора професор В.І.Тимофєєв поінформував присутніх про заходи щодо забезпечення якості освіти в університеті, висловив готовність і надалі адаптувати навчальні програми відповідно до вимог ринку праці та звернувся до представників підприємств і компаній з пропозицією активніше надавати студентам можливістю практичного використання знань, вмінь і навичок на базі провідних компаній України.

Дані щодо якості підготовки фахівців КПІ крізь призму оцінок роботодавців представила директор НДЦ прикладної соціології «Соціоплюс» А.Іщенко. Як і раніше, вони високо оцінюють молодих спеціалістів: кваліфікація повністю відповідає вимогам до роботи (55% опитаних); загальний рівень підготовки фахівців – високий (57%). Серед переваг КПІішників називають готовність навчатися, уміння працювати в команді та дотримуватися дисципліни. Серед недоліків – відсутність практичної підготовки, навичок роботи зі службовими документами, недостатнє володіння іноземними мовами. Високі показники підготовки фахівців є запорукою того, що запити за деякими напрямами підготовки перевищують пропозицію.

Затим представники підприємств і компаній виступили перед учасниками ярмарку з інформацією про свої компанії та пропозиціями працевлаштування. Вони, зокрема, характеризували випускників КПІ як гарних спеціалістів, дякували викладацько-професорському складу за якісну роботу та закликали студентів старанно оволодівати фахом і бути готовими навчатися далі. Завідувач відділу Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України д.т.н. Л.Б.Медовар повідомив: щороку близько 100 магістрів КПІ приходять на роботу в академічні інститути НАНУ. У відділі електрометалургії, який він очолює, впроваджують нові технології, нове обладнання, виготовляють унікальні вироби методом електрошлакової переплавки. Заступник директора серійного заводу «Антонов» В.І.Асташкін розповів про плідну співпрацю з ММІ, ЗФ, ПБФ та нові типи літаків, що їх виготовляють на підприємстві. Гендиректор ТОВ «Прогрестех-Україна» А.Р.Фіалковський задоволений своїми співробітниками. Більшість із них закінчували КПІ, адже спільно з ММІ відкрили навчальний центр для підготовки фахівців для цієї компанії. Заступник директора ПАТ «Рівне Азот» С.О.Григор’єв запросив на роботу не лише випускників ХТФ, але й енергетиків та електронників, розповів про етапи входження молодих фахівців у виробничий колектив. Менеджер освітніх програм компанії «Miratex» К.Купріянова відзначила, що з КПІ приємно працювати, його випускники швидко навчаються і показують гарні результати в роботі. Керівник компанії «Інженерна логіка» О.В.Розумовський говорив про глибоку базову підготовку випускників КПІ, їх широкий світогляд та спектр знань, що сприяє успішній роботі. А представник Інформаційного центру DAAD Р.Швайка розповіла про освітні програми та стипендії, що їх пропонують навчальні заклади Німеччини. До речі, в Залі Вченої ради університету, де проводився ярмарок, були встановлені постери і столи з інформаційними матеріалами компаній і підприємств та стенди факультетів і інститутів НТУУ «КПІ», тож роботодавці та їх потенційні колеги жваво спілкувалися перед початком заходу та під час перерви.

Після закінчення загальної частини ярмарку його робота перемістилася до факультетів і кафедр НТУУ «КПІ», де керівники відповідних підрозділів обговорили з партнерами конкретні питання співпраці.

Дата події