Піввіковий ювілей відсвяткував колектив кафедри обчислювальної техніки ФІОТ. Створена в 1960 році, кафедра практично є ровесницею епохи комп’ютерних технологій в Україні. Серед викладачів кафедри були розробники першої в СРСР та континентальній Європі обчислювальної машини – МЕОМ, створеної під керівництвом акад. С.О.Лебедєва в Києві. За півстоліття кафедра випустила близько трьох з половиною тисяч висококваліфікованих фахівців з обчислювальної техніки, що зробили помітний внесок у розвиток комп’ютерних технологій. Серед випускників кафедри – академіки та члени-кореспонденти НАНУ, понад два десятки докторів та 350 кандидатів наук, директори й головні конструктори провідних підприємств галузі. На її базі створено кафедри прикладної математики та спеціалізованих комп’ютерних систем.
Першу в Україні кафедру обчислювальної техніки створено в КПІ з ініціативи члена-кореспондента НАНУ, лауреата Державних премій СРСР та УРСР, доктора технічних наук, професора К.Г.Самофалова, який став її першим завідувачем та очолював кафедру понад 30 років. Стараннями К.Г.Самофалова було створено колектив викладачів-однодумців, закладено традиції, що і сьогодні є основою морального клімату на кафедрі. Видатний науковець світового рівня, автор 20 монографій, 12 підручників та понад 400 наукових публікацій, К.Г.Самофалов підготував 11 докторів і понад 90 кандидатів наук.
З 1991 року кафедру обчислювальної техніки очолює знаний науковець, віце-президент Української академії інформатики, доктор технічних наук, професор Г.М.Луцький. Під його керівництвом колектив кафедри впевнено утримує провідні позиції в підготовці фахівців з комп’ютерних технологій, плідно працюють наукові школи кафедри. Нині її науковий потенціал складають 7 докторів та 16 кандидатів наук, за роки незалежності України видано 46 підручників та 12 монографій.
Окремою сторінкою життя кафедри є підготовка фахівців для зарубіжних країн. Уже в першому випуску 1961 року були громадяни Китайської Народної Республіки. За півстоліття на кафедрі здобули фахову освіту близько трьохсот громадян з 30 країн світу, більше сотні захистили дисертації. Кафедра по праву пишається своїми випускниками, що стали проректорами провідних вузів Польщі, Болгарії та Йорданії. Завдяки високому авторитету кафедри ця традиція продовжується і нині – тут навчаються десятки студентів з США, Тунісу, В’єтнаму та Туреччини.
Незважаючи на поважний вік, кафедра обчислювальної техніки націлена в майбутнє: у колективі багато перспективної молоді – це доц. О.Н.Абу-Усбах, асистенти О.П. Роковий, М.В. Невдащенко та ін. Лабораторії кафедри обладнані сучасною технікою, викладачі та студенти активно використовують можливості суперкомп’ютера наукового парку НТУУ “КПІ”, на базі кафедри під керівництвом Ю.М.Виноградова організовано перший в Україні науково-навчальний центр Hewlett Packard.
6 квітня в ЦКМ НТУУ “КПІ” відбулася ювілейна міжнародна науково-практична конференція, присвячена 50-річчю створення першої в Україні кафедри обчислювальної техніки, яка зібрала викладачів, студентів та випускників кафедри. Щирими оплесками присутні зустріли виступ засновника кафедри члена-кореспондента НАНУ, доктора технічних наук, професора К.Г.Самофалова. Спогадами про навчання в КПІ поділився заступник директора Інституту кібернетики НАНУ академік О.В.Палагін, який був серед першого випуску кафедри обчислювальної техніки. Роль кафедри в розвитку комп’ютерних технологій в Україні розкрили у своїх виступах члени-кореспонденти НАНУ Б.М.Маліновський, В.В.Петров, А.О.Морозов. З вдячністю та теплотою говорили про альма-матер зарубіжні гості – випускники кафедри. Роль кафедри в підготовці кадрів для сучасної України відзначили у своїх виступах гості зі споріднених кафедр технічних університетів Донецька, Харкова та інших міст України.
Яскравим привітанням учасникам та гостям конференції став концерт студентської художньої самодіяльності. Дружними оплесками глядачі супроводжували мініатюри театру ЕТА, виступи вокалістів, танцювальної групи турецьких студентів та багатьох інших.