Впровадження ШІ в публічне управління: плюси та мінуси

Штучний інтелект, або просто ШІ, стрімко входить у життя кожної сучасної людини. Причому навіть тоді, коли вона про це не підозрює: під час отримання телефоном якихось довідок чи консультацій, користування "розумними" гаджетами та серфінгу в соціальних мережах, вирішенні фінансових питань, перегляду гарних малюнків і цікавих відео, навчання і так далі й далі.

Нові можливості дуальної освіти: КПІ ім. Ігоря Сікорського розширює співрацю з Melexis-Україна

Два важливі документи уклали 14 травня очільники КПІ ім. Ігоря Сікорського та Дочірнього підприємства "Мелексіс-Україна". Перший – Меморандум про співпрацю – скріпили підписами ректор університету Анатолій Мельниченко і директор підприємства Євген Васюр. Євген Васюр також підписав другий документ – договір про співпрацю щодо організації дуальної форми здобуття вищої освіти. Від КПІ свій підпис під договором поставила проректорка з навчальної роботи Тетяна Желяскова.

Бюлетень для експертів Quarterly Newsletter

У грудні минулого року побачив світ перший номер англомовного інформаційного бюлетеню, присвяченого перебігу життя КПІ ім. Ігоря Сікорського. Він називався Quarterly Newsletter (щоквартальний інформаційний бюлетень). Але щотижня подій в університеті відбувається стільки, що навіть, якщо в інформаційну підбірку зібрати лише головні з них, вона буде величезною. Тому вже з наступного номера назва змінилася, оскільки бюлетень став виходити частіше. Тепер він називається Kyiv Polytechnic Newsletter і видається двічі на місяць, або за потребою. За формою це дайджест новин про університет з коротким викладом розлогих матеріалів з університетського сайту та сайтів підрозділів, з газети "Київський політехнік", а інколи і загальноукраїнських видань у перекладі на англійську мову, а також інформації від міжнародних альянсів університетів, членом яких є й КПІ ім. Ігоря Сікорського. Кожен опублікований матеріал має  інтернет-посилання на першоджерело.

Світло, яке не здалося: реальна історія великої боротьби

У тривожні листопадові дні 2022-го, коли російський ракетний обстріл спричинив найбільшу системну аварію в українській енергомережі і країну огорнула пітьма, лише чітка взаємодія і швидке прийняття рішень допомогли енергетикам рекордно швидко – за міжнародними стандартами – подати напругу на атомні станції й відновити роботу єдиної енергосистеми. Серед тих, хто стояв біля пульта управління об'єднаною енергосистемою України, подаючи на підстанції живильний ресурс, був і Сердар Чариєв  – старший диспетчер централізованого диспетчерського управління НЕК "Укренерго", випускник КПІ.

Виставка викладача ВПІ Сергія Гулєвича в художньому музеї

Жити в Україні й оминути тему війни неможливо. Дослідити парадокси і карколомні повороти людського життя у кризові часи покликана виставка графіки "Долаючи морок", що була розгорнута в Хмельницькому обласному художньому музеї. Автор робіт – молодий художник, викладач кафедри графіки НН ВПІ Сергій Гулєвич. 

На Міжнародній конференції з історії науки, техніки та освіти "Пріоритети української науки"

24 квітня в рамках Міжнародного молодіжного симпозіуму з історії науки і техніки "Пріоритети української науки" на базі фізико-математичного факультету КПI ім. Ігоря Сікорського в режимі онлайн відбулася щорічна ХХІІІ Міжнародна науково-практична конференція "Історія  розвитку  науки, техніки та освіти" за темою "Фундаментальні науки як рушій технологічних трансформацій". Організаторами заходу виступили Фізико-математичний факультет КПІ, Науково-технічна бібліотека ім. Г.І. Денисенка, Державний політехнічний музей імені Бориса Патона, Рада молодих учених МОН України, ДУ "Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки (ДУ ІДНТПІН) ім. Г.М. Доброва НАН України", профком КПІ. 

Бібліотечка газети «Київський політехнік»

Бібліотечка газети «Київський політехнік» надає читачам доступ до книжкових видань, підготовлених співробітниками редакції та дописувачами газети. Деякі з них вже вийшли друком на папері, інші поки що можна прочитати лише в електронному варіанті. Це книжки з історії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», біографії великих науковців, збірки публікацій газети різних років з різноманітної тематики тощо. Редакція газети планує час від часу поповнювати бібліотечку. Про нові надходження ми повідомлятимемо в газеті та на її Інтернет-сторінках.