Статті 21 номера "Київського політехніку" за 2008 рік

М.З.Згуровський – член Російської АН

Ректора НТУУ “КПІ” академіка НАН України М.З.Згуровського обрано іноземним членом Російської АН (РАН). Про це було оголошено 29 травня на загальних зборах РАН (за підсумками таємного голосування).

Візит міністра торгівлі США

Карлос Гутьєррес – міністр торгівлі США, який традиційно представляє в уряді інтереси бізнесу, 5 червня відвідав НТУУ “КПІ”. Пана міністра та осіб, що його супроводжували, зустрічали ректор університету М.З.Згуровський, проректор з міжнародних зв’язків С.І.Сидоренко, проректор з наукової роботи М.Ю.Ільченко, голова Наглядової ради наукового парку “Київська політехніка” О.О.Зінченко, керівники наукового парку й технопарку “Київська політехніка” та ін.
Гості ознайомилися з історією та сьогоденням НТУУ “КПІ”, побували біля пам’ятника та меморіальної дошки колишньому студенту КПІ, відомому авіаконструктору І.І.Сікорському, дізналися про його перші розробки, виконані в альма-матер, потім відвідали Інститут підприємництва Cisco, розташований у 6-му корпусі університету.

КПІ та ЄС: перспективи співпраці [візит делегації експертів Європейського Союзу]

4 червня КПІ відвідала делегація експертів Європейського Союзу. Мета її перебування в Україні – підготовка пропозицій стосовно можливого виконання проекту Європейського співтовариства за участю України на тему “Підтримка досліджень та інновацій в Україні”. Цей проект планується до виконання з 2009 року. Координаційні заходи щодо підготовки даного проекту в Україні взяло на себе Державне агентство з інвестицій та інновацій, представники якого також були на зустрічі з делегацією Європейського співтовариства. Серед учасників проекту від України може бути науковий парк “Київська політехніка”.

Конференція музейників “Проблеми і перспективи розвитку музеїв ВНЗ України..."

23-24 травня 2008 р. на базі відділу ДПМ “Музей історії КПІ” було організовано й проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію “Проблеми і перспективи розвитку музеїв ВНЗ України: науково-методичний аспект. До 110-річчя НТУУ “КПІ” та 45-річчя Музею історії КПІ”.

День журналіста в Солом’янській РДА

Уже традиційними стали зустрічі голови Солом’янської РДА І.П.Сидорова з працівниками ЗМІ напередодні їх професійного свята – Дня журналіста. 4 червня в актовій залі райдержадміністрації зібралися представники міських друкованих та інтернет-видань, радіо- та телеканалів.

Українсько-японський центр: рік другий - Спільний проект

Українсько-японський центр відзначає вже другу річницю свого існування. За календарним віком цей підрозділ ще зовсім юний (та й палацик для нього у стадії будівництва), але за справами, які тут започатковано та втілено, центр має вагомі здобутки нині й гарні перспективи на майбутнє.